Ռուսական կողմն ընդունել է զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության համաձայնագրի՝ ՀՀ արձանագրած խախտումները 12/14/2023 19:19 | ԼՐԱՀՈՍ
2023 թվականի դեկտեմբերի 14-ին Երևանում տեղի են ունեցել երկկողմ խորհրդակցություններ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և ՌԴ թվային զարգացման, կապի և զանգվածային հաղորդակցության նախարարությունների միջև՝ ՀՀ և ՌԴ կառավարությունների միջև ստորագրված զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի դրույթների պահպանման շուրջ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից։
Խորհրդակցության ընթացքում հայկական կողմը նշել է, որ ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը արձանագրել է Համաձայնագրի 5-րդ հոդվածի խախտումներ: Ռուսական կողմն ընդունել է այդ փաստը, և արդյունքում ստորագրվել է համատեղ հայտարարություն:
Արձանագրվել է հետևյալը՝
1. Ռուսական կողմն ընդունել է հայկական կողմից արձանագրված խախտումների փաստը:
2. Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել քայլեր ձեռնարկել համաձայնագրի բոլոր կետերի պատշաճ պահպանման ուղղությամբ:

Российская сторона признала факт нарушений соглашения о сотрудничестве в сфере массовых коммуникаций 12/15/2023 10:13 | Лента новостей
14 декабря 2023 года в Ереване состоялись двусторонние консультации между министерством высокотехнологической промышленности Армении и министерством цифрового развития, связи и массовых коммуникаций России по вопросу соблюдения положений соглашения о сотрудничестве в области массовых коммуникаций, подписанного между правительствами РА и РФ.Об этом сообщается на сайте министерства высокотехнологической промышленности Армении
В сообщении отмечается, что в ходе консультации армянская сторона отметила, что Национальная комиссия по телевидению и радио Армении выявила нарушения статьи 5 Соглашения. Российская сторона признала данный факт и по итогам подписала совместное заявление.