Մոսկվան հրավեր ուղարկել է ԱՊՀ անդամ բոլոր երկրների ղեկավարներին և սպասում է արձագանքի. Գալուզին 12/13/2023   14:23  |  Քաղաքական
Ռուսական կողմը Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի հրավերներ է ուղարկել ԱՊՀ անդամ երկրների բոլոր ղեկավարներին և սպասում է արձագանքի։ Այս մասին ТАСС-ին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը` մեկնաբանելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցի հեռանկարները։
Հարցին, թե արդյո՞ք Ռուսաստանը ակնկալում է, որ ՀՀ վարչապետը կայցելի նշված միջոցառմանը, փոխնախարարը նշել է, որ «ավանդաբար հրավերներ են ուղարկվում ԱՊՀ երկրների բոլոր ղեկավարներին»:
«Մենք սպասում ենք արձագանքի այս հրավերներին», - ասել է Գալուզինը։
12:57 13/12/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՄոսկվայում հայտնաբերվել է «Կոմսոմոլսկայա պրավդա»-ի փոխխմբագրի դին

Москва направила приглашения всем лидерам СНГ на неформальный саммит в Петербурге, ждет реакции – замглавы МИД РФ 12/13/2023 10:11 | Политика
Российская сторона направила приглашения всем лидерам СНГ на неформальный саммит в Санкт-Петербурге, ждет реакции. Об этом заявил ТАСС замглавы МИД РФ Михаил Галузин, комментируя перспективы визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
На вопрос, рассчитывает ли Россия на визит армянского премьера на соответствующее мероприятие, замминистра отметил, что "традиционно приглашения направляются всем лидерам государств СНГ"
"Мы ждем реакции на эти приглашения", - приводит агентство слова Галузина.
Ранее генеральный секретарь СНГ Сергей Лебедев сообщил, что неформальная встреча глав государств стран - участниц объединения состоится 26 декабря в Санкт-Петербурге.