Արարատ Միրզոյանը Կատրին Կոլոննային է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները 12/11/2023 21:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 11-ին Բրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Կատրին Կոլոննայի հետ:
Երկուստեք ընդգծվել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման, ընթացիկ ծրագրերի կյանքի կոչման հարցում սերտ փոխգործակցության պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը։
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել խաղաղության հաստատման հարցում առկա մարտահրավերներին: Արարատ Միրզոյանը Կատրին Կոլոննային ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները։

Главы МИД Армении и Франции обсудили в Брюсселе вопросы региональной безопасности 12/12/2023   09:05  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 11 декабря в Брюсселе встретился с министром Европы и иностранных дел Франции Катрин Колонной. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Министры обсудили вопросы, касающиеся армяно-французской двусторонней повестки и делового сотрудничества в различных сферах.
Стороны обоюдно подчеркнули готовность и приверженность тесному сотрудничеству в вопросе углубления партнерства между Арменией и ЕС, а также претворения в жизнь текущих проектов.
Были обсуждены вопросы региональной безопасности и стабильности, были затронуты существующие вызовы в вопросе установления мира. Арарат Мирзоян проинформировал Катрин Колонну о последних развитиях в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.