2024թ-ին ՊՆ-ի ծախսը կկազմի 554 մլրդ դրամ 12/06/2023   11:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության գծով ծախսերը 2024 թ-ին կկազմեն 554 մլրդ դրամ։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում 2024 թ-ի բյուջեի նախագծի հիմնական ցուցանիշների ներկայացման ընթացքում ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
«ՊՆ-ին հատկացվելիք գումարը 7 տոկոսով կգերազանցի 2023 թ-ի պետական բյուջեով սահմանված պաշտպանության ոլորտին ուղղվող ծախսերը։
Արդյունքում, 2024 թ-ի Պաշտպանության ծախսերը կկազմեն ՀՆԱ -ի 5.3 տոկոսը, 2023 թ-ի նկատմամբ նվազելով 0.3 տոկոսային կետով»։
14:21 29/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Այվազյանը բրիտանացի գործընկերներին ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը
08:21 16/11/2023  |  ՄամուլԱյն, որ սա անում է մասնավոր սեկտորը, ինքնին խոսուն ցուցիչ է.... «Փաստ»
12:53 15/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանից արձագանքել են Բաքվի բողոքներին. Ցանկացած երկիր իրավունք ունի ունենալ պաշտպանական ուժեր
08:21 15/11/2023  |  ՄամուլԿադրային կրիզիս․ «Հրապարակ»
12:04 14/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանում հաստատել են ֆրանսիական Bastion զրահամեքենաների տարանցումը Հայաստան
16:57 13/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ-ն արձագանքել է Ֆրանսիայից ռազմական տեխնիկայի ենթադրյալ փոխադրումների մասին լուրերին

Расходы по линии Минобороны Армении в 2024 году составят 554 млрд. драмов 12/06/2023   11:44  |  Лента новостей
Расходы по линии министерства обороны Армении в 2024 году составят 554 млрд. драмов. Об этом сообщил министр финансов Армении Ваге Ованнисян в ходе обсуждения в Национальном собрании проекта госбюджета РА на 2024 год.
"В 2024 году расходы Минобороны составят 554 миллиарда драмов. Выделяемые МО средства превышают на 7% расходы на оборону, которые были предусмотрены в госбюджете на 2023 год. В итоге расходы на оборону составят 5,3 % ВВП в 2024 году, снизившись на 0,3 процентных пункта по сравнению с 2023 годом", - сказал министр.