Ռաիսին կմեկնի Մոսկվա. նախատեսվում է հանդիպում Պուտինի հետ 12/05/2023   12:17  |  Միջազգային լրահոս
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին դեկտեմբերի 7-ին կմեկնի Մոսկվա։ Այդ մասին հաղորդում է РИА Новости գործակալությունը։
Նախատեսվում է, որ Պուտինի հետ հանդիպմանը կքննարկվեն երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաեւ Պաղեստինին վերաբերող հարցեր։
16:04 28/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի այցը Թուրքիա հետաձգվել է
11:54 28/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահն այսօր կմեկնի Թուրքիա
16:51 12/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին կայցելի Թուրքիա
18:10 11/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահը կոչ է արել իսլամական երկրների ղեկավարներին՝ Պաղեստինի հարցում հաստատակամ որոշում կայացնել և իրագործել
13:46 11/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌաիսին նախազգուշացրեց՝ ստորագրվելիք պայմանագիրը պետք է ընդունելի լինի տարածաշրջանի երկրների համար. Բալասանյան (տեսանյութ)
17:57 10/11/2023  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի ու Իրանի խոսույթի միջեւ գերիշխում է ընդհանրականությունը. Այս տեմպերով Հայաստանը կհայտնվի լուսանցքում. քաղաքագետ
15:22 26/06/2023  |  Միջազգային լրահոսՊուտինն ու Ռաիսին հեռախոսազրույց են ունեցել. քննարկելեն Հարավային Կովկասում կայունության ապահովման հարցը
19:27 10/06/2023  |  Միջազգային լրահոսՌաիսին ու Մակրոնը 90 րոպե տևողությամբ հեռախոսազրույց են ունեցել

Президент Ирана отправится в Москву, где проведет переговоры с Путиным 12/05/2023   13:46  |  Международные новости
Президент Ирана Эбрахим Раиси приедет в четверг в Москву, где проведет двухсторонние переговоры с Владимиром Путиным, передает РИА Новости со ссылкой на государственное агентство исламской республики Tasnim.
"Утром в четверг президент Ирана отправится в Москву по официальному приглашению президента России Путина во главе высокопоставленной делегации государственных лиц и представителей торгово-экономических кругов Ирана", — говорится в публикации.
Президенты обсудят торгово-экономическое и политическое сотрудничество Москвы и Тегерана, а также региональные и международные вопросы, в особенности ситуацию в Палестине.
15:21 26/06/2023  |  Лента новостейПутин и Раиси обсудили обеспечение стабильности в Закавказье
14:36 17/05/2023  |  Международные новостиИран и Россия подписали соглашение о совместном создании ж/д участка Решт - Астара
11:34 12/04/2023  |  Лента новостейИран и Россия подписали меморандумы о сотрудничестве в сфере авиации
15:32 29/03/2023  |  Международные новостиИран надеется, что договор о стратегическом сотрудничестве с Россией будет финализирован в апреле - глава МИД
14:31 24/02/2023  |  Международные новостиГлава МИД Ирана в ближайшее время планирует посетить Россию
10:22 27/09/2022  |  Международные новостиТегеран выступает против поставок вооружений сторонам конфликта в Украине – глава МИД Ирана