Սամվել Շահրամանյանը զրուցել է ադրբեջանցիների կողմից գերեվարված Արցախի ռազմաքաղաքական գործիչների հետ․ նրանք հայտնել են, որ չեն խոշտանգվում 11/30/2023 14:55 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը զրուցել է Արցախի՝ ադրբեջանցիների կողմից գերեվարված նախկին նախագահների և պաշտոնյաների հետ։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը։
Սամվել Շահրամանյանն այդ մասին հայտնել է պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ, երբ վերջիններս հետաքրքրվել են, թե ինչ նորություններ կան մեր գերեվարված բարձրաստիճան պաշտոնյաներից։
«Ասաց նորմալ է, խոսել է։ Նրանք այնտեղից ասել են, որ իրենց առողջական վիճակը նորմալ է, խոշտանգումների չեն ենթարկվել»,- հայտնեց Գալստյանը՝ նշելով, որ այլ մանրամասների չի տիրապետում, չգիտի՝ երբ է եղել զրույցը, միջնորդավորված է եղել, թե Շահրամանյանն է կապ հաստատել։

Шахраманян беседовал с представителями военно-политического руководства Арцаха, удерживаемыми в азербайджанском плену 11/30/2023 15:13 | Лента новостей
Президент Арцаха Самвел Шахраманян беседовал с бывшими президентами и чиновниками Арцаха,удерживаемыми в азербайджанском плену. Эту информацию в беседе с "ФактИнфо" подтвердил глава фракции "Справедливость" НС Арцаха Давид Галстян.
Самвел Шахраманян об этом сообщил на встрече с депутатами, когда последние поинтересовались, есть ли какие-либо новости об удерживаемых в плену высокопоставленных чиновниках.
"Сказал, что они в порядке, разговаривал. Они оттуда заявили, что состояние их здоровья нормальное и что пыткам они подвергались", - сообщил Галстян, отметив, что не располагает иными подробностями, ему неизвестно, когда состоялась беседа.