Հակակոռուպցիոն կոմիտեի 28-ամյա քննիչը 77 մլն դրամի ավանդ ունի. «Հետք» 11/29/2023   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարդան Մանուկյանը Հակակոռուպցիոն կոմիտեում աշխատում է հոկտեմբերի 20-ից: Նա քննչական երկրորդ վարչության քննիչ է: 28 տարեկան է, սակայն հասցրել է խոշոր գումարներ կուտակել:
«Հետք»-ը մանրամասնում է՝ նա Հայաստանի գործող բանկերում 77 մլն դրամ ավանդ է ներդրել:
Վարդան Մանուկյանը 2023թ. նոյեմբերի 14-ին Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել պաշտոնական պարտականությունները ստանձնելու օրվա դրությամբ առկա գույքի, եկամուտների, ծախսերի և շահերի հայտարարագիր:
Ըստ ներկայացրած հայտարարագրի՝ քննիչ Մանուկյանը 6 բանկային ավանդ ունի՝ ընդհանուր 77 մլն դրամ: Ավանդներն առևտրային 4 տարբեր բանկերում են:
Վարդան Մանուկյանը պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ ունեցել է մոտ 17 մլն դրամ եկամուտ, որից միայն մոտ 6 մլն դրամը ներդրած ավանդներից ստացված տոկոսագումարներն են:
Քննիչ Մանուկյանն անշարժ գույք չունի, իսկ 2023թ. մայիսին գնել է 2017թ. արտադրության «NISSAN» մակնիշի ավտոմեքենա:
Վարդան Մանուկյանն աշխատել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, ապա Հատուկ քննչական ծառայությունում, Դատախազությունում:
Նյութն ամբողջությամբ՝ սկզբնաղբյուր կայքում։
18:24 23/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեն ամփոփել է կազմավորման և գործունեության երկու տարին
08:21 13/06/2023  |  ՄամուլՈ՞վ և ինչու՞ Երեմյանների աշխատակիցներին փրկեց քննիչներից. «Ժողովուրդ»
20:17 03/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀամակարգային կոռուպցիայի տիպիկ դրսեւորում է. Ինչու քննիչն ու դատախազը պատասխանատվության չեն ենթարկվում Դիլիջանի քրեականի պետին պատասխանատվությունից ազատելու փորձի համար
13:29 02/06/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԹմրանյութերի իրացման գործով ձերբակալված քննիչներից երկուսը կալանավորվել են, մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է տնային կալանքը
13:02 01/06/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՔննիչը քրեական վարույթով կեղծել է ապացույցներ և ստացել խոշոր չափի կաշառք. դատախազը գործն ուղարկել է դատարան
18:10 31/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահի հրամանով, քրեադատավարական կանոնների խախտում կատարելու պատճառով, զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել է երկու քննիչ

Следователь Антикоррупционного комитета имеет банковские вклады на 77 млн драмов - Hetq 11/29/2023   15:00
Вардан Манукян начал работать в Антикоррупционном комитете с 20 октября 2023 года. Он следователь второго следственного управления. Манукяну 28 лет, но он успел накопить крупные денежные средства. Так, в банках Армении Вардан Манукян имеет вклады на общую сумму 77 млн драмов. Об этом пишет издание Hetq.
14 ноября 2023 г. он представил в Комиссию по предупреждению коррупции декларацию об имуществе и доходах на момент вступления в должность.
Согласно этому документу, у следователя Манукяна в четырех банках имеются вклады на общую сумму 77 млн драмов.
На момент вступления в должность доход Вардана Манукяна составлял 17 млн драмов, из них 6 млн – проценты по вкладам.
Что касается денежных средств, то на момент вступления в должность на его банковских счетах было 703 тыс.драмов. В декларации указана также наличность на сумму 6 млн 800 тыс. драмов, 12 тысяч 200 долларов США и 3 тысячи евро.
Недвижимости у следователя Манукяна нет. В мае 2023 г. он купил автомобиль “NISSAN” 2017 года выпуска.
Ранее Вардан Манукян работал в суде общей юрисдикции города Еревана, затем в Специальной следственной службе и прокуратуре.