Սանոսյանը հաստատում է՝ Վերին Լարսում խնդիրներ կան. նույն գյուղմթերքով մի մասին թողնում են, մյուսին՝ ոչ (տեսանյութ) 11/28/2023 12:43 | Քաղաքական
Լարսում գյուղմթերքի արտահանման խնդիր կա, խնդիրն այն է, որ նույն մթերքով բեռնված ապրանքի մի մասն անցնում է, մի մասը՝ չէ։
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
Նա նշեց, որ գործընկերները բեռի որոշակի ուսումնասիրություն են անում և որոշակի խնդիրներ են տեսնում։
«Այս խնդիրը ավելի շատ էկոնոմիկայի նախարարության տիրույթում է»,- ասել է Սանոսյանը։
Դիտարկմանը, թե արդյոք քաղաքական ենթատեքստ չկա այստեղ՝ Սանոսյանն ասաց, որ սահմանի վրա տեսչական մարմինը որոշակի մասնագիտական տեսչական խնդիրներ է տեսել։ «Մեր համապատասխան մարմիններն էլ այդ գործընկերների և տնտեսվարողների հետ աշխատում են»։

Саносян подтвердил проблемы с проездом армянских грузовиков через КПП "Верхний Ларс" 11/28/2023   13:01  |  Политика
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян, комментируя ситуацию со скоплением армянских грузовиков в РФ через КПП "Верхний Ларс", заявил, что есть проблема с экспортом сельхозпродукции из Армении.
"Проблема в том, что часть машин с одинаковым грузом проезжает, другая – нет. Партнеры проводят определенные проверки грузов и замечают определенные проблемы. Эта проблема скорее в компетенции Минэкономики", - сказал Саносян журналистам.
В ответ на вопрос о том, нет ли в этом политической подоплеки, Саносян заявил, что на границе инспекция усмотрела определенные проблемы.