Հրամանատարական պաշտոն զբաղեցնող յուրաքանչյուր գեներալ ու բարձրաստիճան սպա պետք է օրինակ հանդիսանա ծառայակիցների և ենթակաների համար. Պապիկյան 11/27/2023 14:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 27-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մեկնարկեց ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի առաջին ենթախմբի ատեստավորման գործընթացը։ այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Քննական գործընթացը համակարգում էր ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը։
Ողջունելով և հաջողություն մաղթելով ատեստավորման գործընթացին կամավոր ներգրավված զինծառայողներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորեց քննություններին ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայակազմերի մասնակցությունը` ընդգծելով, որ հրամանատարական պաշտոն զբաղեցնող յուրաքանչյուր գեներալ ու բարձրաստիճան սպա պետք է օրինակ հանդիսանա ծառայակիցների և ենթակաների համար։
Քառօրյա ատեստավորման ընթացքում մասնակիցները քննություններ կհանձնեն ֆիզիկական, շարային, կրակային պատրաստությունից և մասնագիտական գիտելիքների ու պարտականությունների իմացությունից։

Каждый генерал и высокопоставленный офицер, занимающий командную должность, должен быть примером для своих сослуживцев и подчиненных - Папикян 11/27/2023   15:53  |  Лента новостей
27 ноября в административном комплексе МО Армении стартовал процесс аттестации первой подгруппы высшего и старшего офицерского состава ВС.
Экзаменационный процесс координировал министр обороны Армении, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян.
Глава оборонного ведомства Армении приветствовал военнослужащих -  участников процесса добровольной аттестации и пожелал им удачи. Министр обороны Армении отметил важность участие высшего и старшего офицерского состава ВС, подчеркнув, что каждый генерал и высокопоставленный офицер, занимающий командную должность, должен быть примером для своих сослуживцев и подчиненных.
В ходе четырехдневной аттестации участники сдадут экзамены по физической, строевой, огневой подготовке и владению профессиональными навыками и знанию обязанностей.