Հայաստանի և Ադրբեջանի պետական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի հերթական նիստը կկայանա նոյեմբերի 30-ին․ ԱԳՆ-ն հաստատում է 11/23/2023 11:14 | Քաղաքական
ՀՀ ԱԳՆ-ն հաստատում է՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի պետական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի հերթական նիստը կկայանա նոյեմբերի 30-ին։
«Ըստ նախնական պայմանավորվածության՝ նոյեմբերի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանին տեղի կունենա երկու երկրների` ՀՀ կողմից՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի կողմից՝ Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի հերթական հանդիպումը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը։

В Ереване сообщили о предварительной договоренности по встрече комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном 11/23/2023   11:42  |  Лента новостей
Комиссии по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном, по предварительной договоренности, проведут встречу 30 ноября.
"Согласно предварительной договоренности, 30 ноября на государственной границе Республики Армения и Азербайджанской Республики пройдет очередная встреча: с армянской стороны - комиссии по вопросам делимитации госграницы между Арменией и Азербайджаном и пограничной безопасности, и с азербайджанской стороны - государственной комиссии по делимитации  государственной границы между Арменией и Азербайджаном", - сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян в соцсети Facebook.