Առաջիկայում Երևանի և Բաքվի միջև արտգործնախարարների մակարդակով հանդիպում պլանավորված չէ. փոխարտգործնախարար 11/23/2023 15:07 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԳՆ-ն պարզաբանումներ է տվել Ադրբեջանի՝ սահմանին հանդիպելու առաջարկի վերաբերյալ, եղել է նաև առաջարկ՝ անցկացնել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի նիստ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը։
Նա նաև հայտնեց, որ դեռևս տեղեկատվություն չկա առաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների մակարդակով հանդիպման մասին։
«Սահմանազատման հանձնաժողովի նիստի առաջարկը Հայաստանի կողմից կառուցողականության դրսևորում է»։
Սաֆարյանը նշեց, որ այս փուլում չի կարող ասել, թե որ հարթակում հնարավոր կլինի կազմակերպել երկու երկրների ղեկավարների հանդիպումը։

Встреча глав МИД Армении и Азербайджана в ближайшее время не запланирована - Сафарян 11/23/2023   15:49  |  Лента новостей
Встреча на уровне глав МИД и Азербайджана в ближайшее время не запланирована. Об этом сообщил журналистам в парламенте заместитель главы МИД Армении Мнацакан Сафарян.
"Подобной информации пока нет", - сказал Сафарян в ответ на вопрос, планируется ли в ближайшее время встреча Арарат Мирзояна и Джейхуна Байрамова,
Сафарян также отметил, что предложение о проведении заседания комиссий на границе является проявлением конструктивного подхода со стороны Армении.