Զախարովան կարծում է՝ ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելության տեղակայումը էական գործոն կլիներ Հայաստանի անվտանգության ապահովման համար 11/22/2023   17:14  |  Քաղաքական
Մոսկվան համոզված է, որ ՀԱՊԿ-ը, հատկապես ներկա պայմաններում, կարևոր դեր ունի տարածաշրջանային կայունության ապահովման առումով։ Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Կազմակերպության դիտորդական առաքելության տեղակայումը հայ-ադրբեջանական սահմանամերձ շրջանում, որի վերաբերյալ որոշումը դեռ սեղանին է, իսկապես նշանակալից գործոն կդառնա Հայաստանի անվտանգության ապահովման առումով՝ ի տարբերություն ԵՄ առաքելության, որը շարունակում է դրսևորել իր լիակատար անարդյունավետությունը և կատարում է առաջադրանքներ, որոնք հեռու են հայտարարվածից»,- ասել է Զախարովան։
17:05 22/11/2023  |  ՔաղաքականՈրքան հասկանում ենք, մեր հայ գործընկերները մտադիր չեն արգելափակել ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների աշխատանքը. Զախարովա
20:06 15/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ ԱԳՆ-ն Փաշինյանին զգուշացրել է երկու աթոռի վրա նստելու փորձի վերաբերյալ. այն լավ տեղ չի տանելու
23:28 07/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԶախարովան Ֆրանսիային մեղադրել Է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի խորհրդաժողովին Ռուսաստանի մասնակցությունը խափանելու մեջ
15:49 03/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղյակ չեմ կոնկրետ քայլերի մասին. Հովհաննիսյանն արձագանքել է եռակողմ հնարավոր հանդիպման մասին Զախարովայի հայտարարությանը
20:08 26/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի հայտնի հարցազրույցում փորձ է արվել նսեմացնել Ռուսաստանի հետ Հայաստանի հարաբերությունների նշանակությունը․ Զախարովա
18:21 26/10/2023  |  Միջազգային լրահոսՀԱՄԱՍ-ի ներկայացուցիչները այցով գտնվում են Մոսկվայում. Զախարովա
18:08 26/10/2023  |  ՔաղաքականԻնչու է Հայաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը կանչվել ՌԴ ԱԳՆ. Զախարովայի մեկնաբանությունը
17:39 26/10/2023  |  ՔաղաքականՌԴ-ն պատրաստ է հյուրընկալել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին. Զախարովա
12:13 18/10/2023  |  ՔաղաքականՀաղորդակցության ապաշրջափակումը հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հիմնական տարրն է. Զախարովա

Развертывание мониторинговой миссии ОДКБ стало бы весомым фактором в плане обеспечения безопасности Армении - Захарова 11/22/2023   16:19  |  Политика
Москва убеждена, что ОДКБ, тем более в нынешних условиях, призвана сыграть важную роль в плане обеспечения региональной стабильности. Об этом заявила в ходе брифинга в среду официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.Захарова прокомментировала решение руководства Армении не участвовать в саммите ОДКБ"Развертывание мониторинговой миссии организации в армяно-азербайджанском приграничье, решение о котором по-прежнему находится на столе, стало бы действительно весомым фактором в плане обеспечения безопасности Армении, в отличие от есовской миссии, которая продолжает демонстрировать свою полную неэффективность и выполняет задачи, которые далеки от заявленных", - сказала Захарова.
09:22 22/11/2023  |  Лента новостейМинистр обороны Армении тоже не будет участвовать в заседании ОДКБ в Минске
09:08 22/11/2023  |  Лента новостейГлава МИД Армении не поедет на заседания в рамках ОДКБ в Минске
15:43 21/11/2023  |  Лента новостейАршакяна спросили, почему Армения попросила снять с повестки ОДКБ документ об оказании помощи
14:25 21/11/2023  |  Лента новостейВ ОДКБ заявили о продолжении работы над проектом решения о направлении в Армению мониторинговой миссии ОДКБ
13:43 20/11/2023  |  Лента новостейАрмения попросила партнеров по ОДКБ снять с повестки саммита документ о помощи - генсек
14:30 16/11/2023  |  Лента новостейЭти фокусы неприемлемы: спикер НС Армении напомнил о бездействии партнеров в "допражские" времена