ՌԴ-ն 40 տ մարդասիրական օգնություն է ուղարկել բռնի տեղահանված արցախցիների համար 11/22/2023   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ ԱԻՆ «Իլ-76» ինքնաթիռը 40 տոննա մարդասիրական օգնություն կհասցնի Երևան՝ բռնի տեղահանված արցախցիների համար։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են գերատեսչության մամուլի ծառայությունից։
«Ժուկովսկու միջազգային օդանավակայանից Երևանի օդանավակայան է թռել ՌԴ արտակարգ իրավիճակների վարչության Իլ-76 հատուկ օդանավը։ ՌԴ ԱԻՆ ավիացիան 40 տոննա ընդհանուր քաշով մարդասիրական բեռ է առաքելու, որը ներառում է սնունդ, վերմակներ, շարժական էլեկտրակայան 7 այլն»,- հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից։
Մարդասիրական գործողությունն իրականացվում է ՌԴ նախագահի հանձնարարականով և երկրի կառավարության անունից։
21:41 21/11/2023  |  Միջազգային լրահոսՖինլանդիայում չեղարկել են Ռուսաստանի հետ սահմանը փակելու որոշումը
14:45 15/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմի ժամանակ Արցախի ապաստարանում ծնված Ելենան 139 բռնի տեղահանվածների հետ մկրտվել է
13:57 15/11/2023Իրանը, Ռուսաստանը և Ադրբեջանը կսկսեն փոխանակվել էլեկտրաէներգիայով
17:37 12/11/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումԹուրքերը մտել էին մեր թաղամաս, բարձրախոսով ասում էին, եթե դուրս չգաք՝ բոլորիդ կմորթենք․ արցախցի ընտանիքը օգնության կարիք ունի` աշխատանք են փնտրում
13:00 12/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսասատանը դասագրքեր է ուղարկել Հայաստան
10:21 09/11/2023  |  ՔաղաքականՊատգամավորները հանդիպում են ունեցել Մասիսում բնակվող բռնի տեղահանված կանանց հետ

Самолет МЧС РФ доставит в Армению 40 тонн гуманитарной помощи для вынужденных переселенцев из Арцаха 11/22/2023 12:44 | Лента новостей
Самолет Ил-76 МЧС России доставит в Ереван 40 тонн гуманитарной помощи для жителей Нагорного Карабаха, которые вынужденно его покинули. Об этом ТАСС сообщили в пресс-службе ведомства.
"Спецборт Ил-76 российского чрезвычайного ведомства вылетел из международного аэропорта Жуковский в аэропорт города Еревана. Авиация МЧС России доставит гуманитарный груз общей массой 40 тонн, в составе которого продукты питания, одеяла и передвижная электростанция", - сказали в пресс-службе.
Гуманитарная операция осуществляется в соответствии с указанием президента России и по поручению правительства РФ.