Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի վարչապետի պաշտոնակատարին 11/22/2023   10:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նաջիբ Միկաթիին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ձեզ եմ հղում ջերմ շնորհավորանքներս և անկեղծ բարեմաղթանքներս Լիբանանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայ-լիբանանյան հարաբերություններն ունեն բարեկամության և համագործակցության` ժամանակի փորձություններով անցած հարուստ պատմություն, որոնք բնորոշվում են քաղաքակրթական ընդհանրություններով, մշակութային կապերով, ինչպես նաև փոխադարձ աջակցության ավանդույթներով:
Մեր տարածաշրջանները ներկայումս անցնում են մարտահրավերների և դժվարությունների լրջագույն շրջան, և ես լիահույս եմ, որ պետությունների խաղաղ գոյակցությունն ու ներդաշնակ փոխգործակցությունը կշարունակեն հանդիսանալ միջազգային հարաբերությունների հիմնասյունը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք էլ ավելի խորացնել հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակն ու ընդլայնել փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ տարածաշրջանային հարցերում։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:
16:10 18/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանին առաջարկում ենք փոխադարձաբար զորքեր չունենալ Խորհրդային միության սահմանից այս ու այն կողմ. Փաշինյան (տեսանյութ)
23:13 17/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել «STARMUS VI» փառատոնին նվիրված ֆիլմի պրեմիերային
20:32 16/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ներկա է գտնվել Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանի հոգեհանգստի արարողությանը
12:10 16/11/2023  |  ՔաղաքականԱյն, ինչ մենք ուզում էինք Լեռնային Ղարաբաղի հարցով, այլևս հնարավոր չէր առնվազն ԵԱՀԿ 1996 թ Լիսաբոնի գագաթաժողովից հետո. Փաշինյան

Премьер Армении поздравил ливанского коллегу с национальным праздником 11/22/2023 11:13 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание и.о. премьер-министра Ливанской Республики Наджибу Микати по случаю национального праздника - 80-летия Независимости. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
“Направляю Вам теплые поздравления и искренние пожелания по случаю национального праздника - 80-летия Независимости Ливанской Республики.
Армяно-ливанские отношения имеют выдержавшую испытания временем богатую историю дружбы и сотрудничества, которая характеризуется цивилизационной общностью, культурными связями, а также традициями взаимной поддержки.
Наши регионы в настоящее время переживают серьезнейший период тяжелых вызовов и трудностей, и я надеюсь, что мирное сосуществование и гармоничное взаимодействие государств и впредь будут оставаться основной опорой международных отношений.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем еще больше углублять существующий высокий уровень отношений и расширять сотрудничество в двустороннем формате и на многосторонних платформах, в том числе в региональных вопросах.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и счастья, а дружественному народу Ливана – прочного мира и благополучия”.