Միանվագ 100 հազար դրամ աջակցությունը վճարվել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ևս ավելի քան 4000 անձի 11/21/2023 17:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց տրամադրվող 100 հազար դրամ միանվագ աջակցությունը վճարվել է ևս 4136 շահառուի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած ասուլիսում տեղեկացրել է ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը՝ հավելելով, որ միանվագ այս աջակցությունն արդեն իսկ վճարվել է 108 հազար 336 անձի։
«40+10 հազար դրամ աջակցության ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերին վճարվել է 99 հազար 820 հայրենակցի»,-հավելել է Մանուչարյանը։
Նրա խոսքով՝ նոյեմբերի 17-ից շարունակվում է 50 հազար դրամի չափով երկամսյա աջակցության ծրագրի դիմումների ընդունումը։ Այդ շրջանակներում չորս օրվա ընթացքում 63 հազար 769 դիմում է ընդունվել։

Единовременную помощь в размере 100 тыс. драмов получили еще 4136 вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха 11/21/2023   17:30  |  Лента новостей
За прошедшую неделю единовременная помощь в размере 100 тысяч драмов была выплачена еще 4136 вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха. Об этом, как сообщает Арменпресс, на пресс-конференции в "Гуманитарном центре" сообщила пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Армении Заруи Манучарян, добавив, что единовременную помощь уже получили 108 тысяч 336 человек.
“В рамках программы содействия 40 тыс. +10 тыс. драмов в октябре помощь была выплачена 99 820 гражданам”, - добавила Манучарян.
По ее словам, прием заявок на двухмесячную программу поддержки в размере 50 тысяч драмов продолжается с 17 ноября. В рамках этих программ за четыре дня было получено 63 769 заявок.