Ուելսի երկրպագուները խմած Երեւանում վիճել են միմյանց հետ, ինչը վերածվել է ծեծկռտուքի. ՆԳՆ 11/21/2023   12:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՆԳՆ-ն պարզաբանում է տարածել Ուելսի երկրպագուների մասնակցությամբ Երեւանում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ։
«Նոյեմբերի 18-ին, ժամը 1.18-ի սահմաններում, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել որ Պուշկինի փողոցում վիճաբանություն և ծեծկռտուք է։
Նույն օրը, ժամը 1.39-ին և 1.43-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել, որ Արամ Խաչատրյանի արձանի մոտ մի քանի քաղաքացիներ ծեծի են ենթարկում մի քաղաքացու:
Նշված վայրեր մեկնած ոստիկանության օպերատիվ խմբերը պարզել են, որ Պուշկինի փողոցի 43 հասցեի մոտ Ուելսի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի երկրպագուների միջև ծագել է վիճաբանություն: Նրանք, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը, հարվածներ են հասցրել իրար՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ, այնուհետև այդ ամենը շարունակել են Մաշտոցի և Սայաթ-Նովայի պողոտաների խաչմերուկում:
Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ խուլիգանություն կատարելու հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալվել և ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են տեղափոխվել Ուելսի՝ 15 և Նոր Գվինեայի՝ 1 քաղաքացի։ Եվս 16 անձ ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ հասարակական վայրում երևալու հիմքով ձերբակալվել, տարվել են բաժին, այնուհետև ազատ են արձակվել։
Կազմված փաստաթղթերը և 16 անձինք ներկայացվել են քննչական բաժին, որտեղ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Նշենք նաև, որ միջադեպի մասնակիցները տեղի ունեցածի մասին լրատվամիջոցներով տարածում են տեղեկություններ, որոնց զգալի մասը չի համապատասխանում իրականությանը։

Болельщики сборной Уэльса устроили пьяный дебош в Ереване: в МВД представили подробности инцидента 11/21/2023   13:07  |  Криминальная хроника
МВД Армении представило подробности инцидента с участием болельщиков сборной Уэльса по футболу в Ереване.
Как сообщает пресс-служба ведомства, сигнал о ссоре и потасовке на улице Пушкина поступил в центр оперативного управления полиции МВД РА около 01:18 18 ноября. В тот же день поздно ночью поступили сообщения об избиении нескольких граждан у памятника Араму Хачатуряну.
Прибывшие в упомянутые места опергруппы полиции выяснили, что между болельщиками команды Уэльса возник конфликт, который перерос в драку. Сообщается, что они находились под воздействием алкоголя, грубо нарушили общественный порядок, били друг друга и нанесли травмы. Затем потасовка продолжалась на перекрестке проспекта Маштоца и проспекта Саят-Новы.
По подозрению в совершении хулиганства были задержаны и доставлены в полицейский отдел 15 граждан Уэльса и 1 гражданин Папуа-Новой Гвинеи. Еще 16 человек были задержаны и доставлены в полицию по факту появления в общественном месте в состоянии алкогольного опьянения, их уже отпустили.
Инициировано уголовное производство. Отмечается, что участники инцидента распространяют через СМИ сведения, большая часть которых не соответствует действительности. В МВД призвали воздержаться от публикации недостоверной и непроверенной информации.
11:25 23/10/2023  |  СпортСтали известны самые дорогие футболисты мира
17:00 15/09/2023  |  Из жизниФутболистки отказались возвращаться в сборную Испании после скандала с поцелуем
15:55 26/07/2023  |  СпортАрсен Захарян перейдёт в римский «Лацио» и будет зарабатывать в €1,8 млн в год
10:37 19/06/2023  |  Международные новостиИспания стала победителем Лиги наций, обыграв Хорватию по пенальти