Հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է ներկայացրել խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը․ ԱԳՆ 11/21/2023 15:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է ներկայացրել խաղաղության պայմանգրի վերաբերյալ իր 6-րդ առաջարկը։
«Համաձայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նոյեմբերի 18-ի՝ Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը հասնելու համար դիվանագիտական ջանքերն ակտիվացնելու հրապարակային հայտարարության՝ հայկական կողմը ադրբեջանական կողմին է ներկայացրել Համաձայնագրի իր 6-րդ առաջարկը», - այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳՆ-ի՝ «X»-ի միկրոբլոգում տարածված հաղորդագրությունում։
Ըստ գրառման՝ Հայաստանը հավատարիմ է մնում նախապես հայտարարված սկզբունքների հիման վրա հարաբերությունների կարգավորման փաստաթուղթ կնքելուն և ստորագրելուն։

Ереван представил Баку шестой пакет предложений по мирному договору – МИД Армении 11/21/2023   15:18  |  Лента новостей
Армения представила азербайджанской стороне шестой пакет предложений по мирному договору.
"Вслед за публичным заявлением премьер-министра Армении Никола Пашиняна от 18 ноября об активизации дипломатических усилий по достижению подписания мирного договора с Азербайджаном армянская сторона представила азербайджанской стороне 6-е предложение по соглашению", - говорится в сообщении, опубликованном в микроблоге МИД РА в X.
В заявлении отмечается, что Армения по-прежнему привержена заключению и подписанию документа о нормализации отношений на основе ранее объявленных принципов.