220 աճյուն Ղարաբաղից տեղափոխվել է Հայաստան, 25 մարդ Ղարաբաղում կարողացել է կապ հաստատել Հայաստանում գտնվող հարազատների հետ. ԿԽՄԿ 11/16/2023 18:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբեր-հոկտեմբեր ամիսներին աջակցել ենք վիրավորների ու բուժառուների տարհանմանը, ինչպես նաև նպաստել ընտանիքների վերամիավորմանն ու աճյունների հետ արժանապատիվ վարվեցողության ապահովմանը։ Այս մասին հայտնում են Կարմիր Խաչից։
220 աճյուն Ղարաբաղից տեղափոխվել է Հայաստան, որոնց թվում են հիմնականում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերը։
Շուրջ 2,500 հեռախոսազանգ և այց ենք ունեցել անհայտ կորած անձանց ընտանիքների կողմից, որոնք որոնում էին իրենց հարազատներին կամ տեղեկության կարիք ունեին:
25 մարդ Ղարաբաղում կարողացել է կապ հաստատել Հայաստանում և այլ երկրներում գտնվող իրենց հարազատների հետ տեսազանգերի և հեռախոսազանգերի միջոցով։

Красный Крест в сентябре-октябре эвакуировал из Нагорного Карабаха 220 тел погибших 11/17/2023   09:13  |  Лента новостей
Международный Комитет Красного Креста (МККК) в сентябре-октябре 2023 года эвакуировал из Нагорного Карабаха 220 тел, говорится в сообщении странице МККК в Facebook.
Большинство из них -  это погибшие при взрыве на топливном складе близ Степанакерта.
Кроме того, в МККК поступило около 2500 телефонных звонков от семей без вести пропавших, которые искали своих родственников или нуждались в какой-либо информации.
25 человек в Нагорном Карабахе смогли выйти на связь со своими родственниками в Армении и других странах посредством видео- и телефонной связи.