Ստեփանակերտի մայր եկեղեցու գմբեթներից հանվել են խաչերը. Արցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության Պետական Խորհուրդ 11/15/2023   11:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակած տեսանյութից հիմնավոր կասկածներ են առաջացել, որ Ստեփանակերտի մայր եկեղեցու գմբեթներից հանվել են խաչերը: Այս մասին հայտնում են Արցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության Պետական Խորհրդից։
19:59 25/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումՀազարավոր մարդիկ են եղել խմբված, որոնք սպասում էին բենզին ստանան. Կրակ է, որ թափվում է էս ժողովրդի գլխին. ականատես
13:35 23/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումԱդրբեջանական զորքը չի մտել Ստեփանակերտ. ռուս խաղաղապահներ են տեղակայվել քաղաքի մատույցներում. Շտաբ
13:25 19/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում օդային տագնապ է. թշնամին կրակում է (տեսանյութ)
23:53 24/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում 50-ից ավելի հասցեներում ջուր չկա
11:49 11/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի շրջափակման պատճառով լուրջ խնդիրներ են առաջացել ջրամատակարարման համակարգի բնականոն գործունեության համար․ Ստեփանակերտի քաղաքապետ
19:47 21/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտի ջրամատակարարումը վտանգված է
17:02 09/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում նկատելիորեն աճել է տեղում լցոնվող պաղպաղակների իրացման կետերի թիվը

Госсовет по охране культурного наследия Арцаха бьет в набат: Азербайджан снял кресты с куполов кафедрального собора в Степанакерте 11/15/2023   13:24  |  Лента новостей
Азербайджан снял кресты с куполов кафедрального собора Пресвятой Богородицы в Степанакерте, бьет в набат Государственный Совет по охране культурного наследия Арцаха.
"На основании опубликованной азербайджанскими СМИ видеозаписи возникли обоснованные подозрения в том, что с куполов собора в Степанакерте были сняты кресты", – указывается в сообщении Совета, который приводит также кадры церкви.