Հոգնել եմ բռնությունից և նվաստացումներից՝ ընտանիքիս կողմից․ 21-ամյա աղջիկը՝ տանից հեռանալու մասին (տեսանյութ) 11/15/2023 17:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Որպես անհետ կորած որոնվող 21-ամյա Ֆաթիմա Զուրաբովան նշում է, որ ինքը հեռացել է տանից, քանի որ հոգնել է իր ընտանիքի կողմից իր նկատմամբ դրսևորված բռնությունը, նվաստացումները։
«Ես չեմ ցանկանում ապրել այն տանը, որտեղ ինձ չեն սիրում և չեն հարգում։ Ես ցանկանում եմ ապրել լիարժեք և ազատ մարդու կյանքով։ Տանից ես թանկ ոչինչ չեմ վերցրել։ Խնդրում եմ ինձ մի փնտրեք, ինձ հետ ամեն ինչ լավ է»,- ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 10-ին ոստիկանությունը հայտնել էր 2002 թ. ծնված Ֆաթիմա Զուրաբովայի անհետ կորելու մասին: Նա Հայաստան էր ժամանել նոյեմբերի 8-ին ու նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություն չկար։
Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում նոյեմբերի 14-ի ժամը 20.45-ին Ֆաթիմա Զուրաբովան Աշտարակ քաղաքի Պռոշյան փողոցում հայտնաբերվել և տեղափոխվել է Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին, ապա ներկայացվել է նախաքննական մարմին:

Не ищите меня и не объявляйте в розыск, со мной все хорошо - Фатима Зурабова(ВИДЕО) 11/15/2023   18:08  |  Лента новостей
Числившаяся пропавшей без вести 21-летняя Фатима Зурабова заявила, что она ушла из дома, потому что устала терпеть побои, оскорбления и унижения со стороны своей семьи.
В  Сети появилось видеообращение девушки, где она сообщает, что 8 ноября ушла из дома.
"Я не хочу жить в том доме, где меня не любят и не уважают. Я хочу жить жизнью полноценного и свободного человека. С собой из дома я ничего не взяла из ценного. Прошу не ищите меня и не объявляйте в розыск. Со мной все хорошо", - заявила девушка.
Напомним, 10 ноября полиция сообщила о пропаже Фатимы Зурабовой,(2002 года). Она прибыла в Армению 8 ноября и информации о ее местонахождении не было.
В результате принятых сотрудниками отдела полиции административного района Канакер-Зейтун мер 14 ноября в 20:45 Фатима Зурабова была обнаружена на улице Прошяна в городе Аштараке и доставлена в отдел, затем передана органу предварительного следствия.