Փարիզի քաղաքապետը միացել է Ադրբեջանում պահվող 55 հայ քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելու պահանջին 11/13/2023   13:41  |  Մեկնաբանություն
Փարիզի քաղաքապետ Ան Իդալգոնի հետ պահանջել ենք ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող 55 հայ քաղբանտարկյալներին:
Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) համանախագահ Մուրադ Փափազյանը։
17:30 28/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սարգսյանն առևանգվել է ուժի և հարկադրանքի կիրառմամբ, ևս երկու երիտասարդ չեն հատել ապօրինի անցակետը, սակայն նրանց հետ կապ հաստատել չի հաջողվում. ԱՀ ՄԻՊ
17:07 28/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս դեպքում էլ նախապես իմացել են երիտասարդների ուղևորվելու մասին, ինչպես՝ Վագիֆ Խաչատրյանի առևանգման պարագայում. Թաթոյանը՝ ադրբեջանցիների կողմից առևանգված երիտասարդների մասին

Мэр Парижа присоединилась к требованию об освобождении 55 армянских политзаключенных, удерживаемых Азербайджаном 11/13/2023 15:10 | Комментарий
Мэр Парижа Анн Идальго присоединилась к требованию об освобождении 55 армянских политзаключенных, удерживаемых Азербайджаном. Об этом сообщил сопредседатель Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF), член бюро АРФ Дашнакцутюн Мурад Папазян в своем микроблоге X.
"Вместе с мэром Парижа Анн Идальго мы потребовали освобождения 55 армянских политзаключенных, удерживаемых в Азербайджане", - написал Папазян.
Он также поблагодарил бывшего главного прокурора Международного уголовного суда Луиса Морено Окампо за содействие.