Ժողովուրդ ջան, փչացած հեռախոս եմ դառնում. Ավինյան 11/13/2023 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեւանի իշխանությունը որոշել է զբոսայգիներ կառուցել շների համար, բայց վարչական շրջանների ղեկավարությունը, կարծես, նպատակահարմար չի գտնում։
Այսօր Երեւանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում քննարկվել Երևանի 12 վարչական շրջաններում շների համար զբոսայգիներ առանձնացնելու հարցը։
Կենտրոն Վարչական շրջանի ղեկավար Սամվել Ղուկասյանը հայտնել է, որ Կենտրոնում՝ Օղակաձև զբոսայգու 5-րդ հատվածում արդեն մի հատված առանձնացված է շների համար։ «Եթե հիմա արդեն մի հատված ունենք, որքանո՞վ է նպատակահարմար օղակաձև զբոսայգում էլի նման հատված ունենալը»։
Ավինյանն ասաց, որ իրենք պետք է հասկանան, թե որտեղ են Կենտրոնում կառուցելու այդ զբոսայգիները։
Ի պատասխան վարչական շրջանի ղեկավարը խնդրեց ժամանակ տրամադրել հարցը հստեկեցնելու համար, ինչը զայրացրեց Ավինյանին։
«Ժողովուրդ ջան արդեն 4-5 ամիս է, ինչ ժամանակ է տրվում, ու փչացած հեռախոս եմ դառնում էս հանձնարարականի մասով։ Գնացեք, գտեք այդ հստակ տեղերը, որտեղ կնախագծենք այդ շների զբոսայգինները։ Մեկ շաբաթ հետո կզեկուցեք ամբողջը»,-ասաց Ավինյանը։

Тигран Авинян: народ, я уже похожу на "испорченный телефон" 11/13/2023 13:12 | Лента новостей
Власти Еревана решили построить парки для собак, но руководство административных районов, похоже, не считает это целесообразным.
Сегодня на рабочем заседании мэрии Еревана обсуждался вопрос выделения зоны для обустройства площадки для собак.
Глава административного района Кентрон Самвел Гукасян сообщил, что в центре столицы, на пятом участке Кольцевого бульвара, уже отведена зона для собак. "Если у нас уже есть одна зона, насколько целесообразно иметь еще одну такую в Кольцевом бульваре?", - спросил глава района.
В свою очередь Авинян заявил, что они должны понять, где им строить подобные парки в центре.
В ответ глава административного района попросил предоставить на это время, что вызвало возмущение у Авиняна.
"Народ, вам было предоставлено почти 4 или 5 месяцев на это. Я уже как испорченный телефон. Сходите и на месте уточните эти зоны, где планируете спроектировать эти парки. Через неделю жду доклада", – отметил Авинян.