ՊԵԿ-ն արձագանգել է ԶԼՄ-ներում շրջանառվող տեղեկատվությանը, թե հայ-վրացական սահմանային անցակետերում շուրջ 600 բեռնատարներ են կուտակված 11/10/2023   10:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԵԿ-ը պարզաբանում է ներկայացրել հայ-վրացական սահմանային անցակետերում բեռնատարների կուտակումների վերաբերյալ, որում ասվում է.
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ԶԼՄ-ներում շրջանառվող տեղեկատվությունը՝ հայ-վրացական սահմանային անցակետերում շուրջ 600 բեռնատար տրանսպորտային միջոցի կուտակումների վերաբերյալ, չի համապատասխանում իրականությանը:
Կոմիտեն հայտնում է, որ Բագրատաշենի անցակետը գործում է բնականոն հունով, սակայն որոշ ծանրաբեռնվածությամբ: Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ  հայկական կողմը մշտական կապի մեջ է վրաց գործընկերների հետ և նմանատիպ իրավիճակ ստեղծվելու դեպքում օպերատիվորեն արձագանքվում և կարգավորվում են առաջացող խնդիրները: Այս պահի դրությամբ վրացական կողմից անցակետում բեռնատարների կուտակումների վերաբերյալ որևէ ահազանգ հայկական կողմը չի ստացել:
Ավելին, Բագրատաշենի մաքսային անցակետում բեռնատար տրանսպորտային միջոցների օրական թողունակությունը գերազանցում է 300-ը, հետևաբար, նույն տրանսպորտային միջոցը չի կարող մի քանի օր շարունակ մնալ անցակետում և չհատել սահմանը:
13:54 31/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում միկրոբիզնեսների շուրջ 2000 աշխատատեղ «կորել է». ՊԵԿ-ը վարչարարություն է սկսել
10:42 30/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ-ը բացահայտել է առանց հաշվարկային փաստաթղթերի մրգի և բանջարեղենի վաճառքի դեպքեր
15:28 27/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՊԵԿ-ը կանխել է չհայտարարգրված բջջային հեռախոսների խոշոր խմբաքանակի տեղափոխումը
10:31 26/10/2023  |  ՏնտեսությունՀայտնի են ՀՀ 1000 խոշոր հարկատուները. որոնք են առաջատարները
13:37 24/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ2023 թ. սեպտեմբերին եկամուտ ստացող աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է 726 056. ՊԵԿ
16:18 13/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ2023 թ. սեպտեմբերին 99 հարկ վճարողի մոտ հայտնաբերվել են չգրանցված վարձու աշխատողներ
08:31 13/10/2023  |  ՄամուլՈրքան ունեցվածք ունի ՊԵԿ փոխնախագահը. «Ժողովուրդ»
08:28 04/10/2023  |  ՄամուլՊԵԿ պաշտոնյայի ու թաղապետի գործերը լավացել են. ինչ ունեցվածք ունեն Հակոբյան եղբայրները. «Ժողովուրդ»

КГД опровергает информацию о скоплении порядка 600 грузовых машин на армяно-грузинской границе 11/10/2023   10:44  |  Лента новостей
Комитет государственных доходов Армении опровергает муссируемую в СМИ информацию о скоплении сотен грузовых автомобилей на границе с Грузией.
"Муссируемая в некоторых СМИ информация о скоплении порядка 600 грузовых автомобилей на армяно-грузинской границе не соответствует действительности", - говорится в сообщении.
КГД Армении сообщает,  что КПП "Баграташен" работает в штатном режиме, хотя и с некоторой нагрузкой.
Отмечается, что армянская сторона находится на постоянной связи с грузинскими коллегами и при возникновении подобных ситуаций оперативно реагирует и регулирует возникшие сложности.
"На данный момент армянская сторона не получала каких-либо сообщений о скоплении грузовых автомобилей на пропускном пункте с грузинской стороны", - отметили в КГД
Более того, заявили в ведомстве, суточная пропускная способность грузовых транспортных средств на КПП «Баграташен»  превышает 300, следовательно, одно и то же транспортное средство не может оставаться на КПП несколько дней подряд и не пересекать границу.