Սրտի զարկը վերականգնված զինծառայող Նարեկ Պողոսյանը դուրս է գրվել հոսպիտալից 11/09/2023 11:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի հատվածում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի կրակոցից վիրավորում ստացած զինծառայող Նարեկ Պողոսյանը դուրս է գրվել հոսպիտալից և ստանում է վերականգնողական բուժում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ էր բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն ունի 3 զոհ, 2 վիրավոր: Նշենք, որ ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդել էր, որ ռեանիմացիոն ինտենսիվ միջոցառումների արդյունքում Նարեկ Կարենի Պողոսյանի սրտի զարկը վերականգնվել է։

Чудом выживший после тяжелого ранения военнослужащий Нарек Погосян выписался из госпиталя 11/09/2023   11:46  |  Лента новостей
Военнослужащий Нарек Погосян, раненный 1 сентября в результате обстрела азербайджанскими ВС позиций, расположенных на Соткском направлении, выписан из госпиталя и проходит реабилитацию. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Минобороны Армении.
Напомним, 31 августа министерство обороны Азербайджана, регулярно распространяя дезинформацию с целью подготовки информационной почвы для очередной провокации, 1 сентября с 07:50 вела интенсивный огонь по армянским позициям, расположенным на Соткском участке. Вследствие азербайджанской военной агрессии с армянской стороны погибли трое военнослужащих, еще двое получили ранение. Отметим, что МО РА ранее сообщило, что в результате интенсивных реанимационных мероприятий врачам удалось реанимировать Нарека Погосяна, восстановить его сердцебиение.