Եզրակացություններն ինքներդ արեք. Զախարովան մեկնաբանել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի Մոսկվա չմեկնելը 11/09/2023   16:25  |  Քաղաքական
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովային խնդրել են մեկնաբանել Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հրաժարվելը Մոսկվայում գործընկերների հետ հանդիպումից։
«Մի կողմից պատրաստվում էր, հետո ասաց, որ չեմ կարող թռչել, քանի որ ժամանակացույցը փոխվել է, հետո տեսանք, որ Երևանում ընդունեց Հարավային Կովկասի հարցերով պետդեպարտամենտի ավագ խորհրդականին։ Դե, ինքներդ կարող եք եզրակացություններ անել, բայց միևնույն ժամանակ Հայաստանը ներկայացված էր ՌԴ-ում դեսպանի մակարդակով և, մեծ հաշվով, մասնակցում էր հանդիպմանը, իսկ մակարդակը որոշում է ինքը՝ պետությունը»,- ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
15:47 09/11/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան 40 տոննա հումանիտար բեռներ է ուղարկում բռնի տեղահանված արցախցիների համար. ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ
15:08 09/11/2023  |  ՔաղաքականԻնչպես է Մոսկվան վերաբերվում Փաշինյանի «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին. Զախարովան մեկնաբանել է
14:51 09/11/2023  |  ՔաղաքականԶախարովան մեկնաբանել է Հայաստանում միջազգային հաղորդակցությունների անվտանգության ապահովման համար ԱԱԾ հատուկ ստորաբաժանման ստեղծումը
15:10 04/10/2023  |  ՔաղաքականԶախարովայի խոսքով՝ ՌԴ-ն կաջակցի նրանց, ովքեր կվերադառնան Ղարաբաղ
16:16 27/09/2023  |  ՔաղաքականԶախարովան գտնում է, որ Արևմուտքը Հայաստանին դրդում է դուրս գալ ՀԱՊԿ-ից
15:57 19/09/2023  |  ՔաղաքականԶախարովան հույս է հայտնել, թե խաղաղապահների անվտանգությունը կերաշխավորվի բոլորի կողմից
18:45 06/09/2023  |  ՔաղաքականՈ՞ւմ են իրանք ուզում էշի տեղ դնել. Ալեն Սիմոնյանը Զախարովային «ուղարկեց» իր դարդով տապակվելու

Выводы сами делайте: Захарову расспросили о неучастии Армена Григоряна во встрече секретарей Совбезов СНГ 11/09/2023   15:25  |  Лента новостей
Официального представителя МИД РФ Марию Захарову попросили прокомментировать отказ секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна от участия во встрече с коллегами в Москве.
"Он, с одной стороны, собирался, потом сказал, что не может прилететь, потому что изменился график. Мы увидели потом, что он принимал в Ереване старшего советника Госдепартамента по Южному Кавказу. Ну, выводы сами делаете, но при этом Армения была представлена послом в России и в общем участвовала в заседании. А уровень определяет само государство", - сказала официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя отмену поездки секретаря Собвеза Армении Армена Григоряна на встречу глав Совбезов СНГ.
15:26 28/06/2023  |  Международные новостиКабмин Молдовы одобрил выход страны из МПА СНГ
15:38 08/06/2023  |  Лента новостейПредставители Армении участвуют в заседании Совета командующих Погранвойсками стран СНГ в Баку