Ինչպես է Մոսկվան վերաբերվում Փաշինյանի «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին. Զախարովան մեկնաբանել է 11/09/2023 15:08 | Քաղաքական
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ներկայացրել է Մոսկվայի վերաբերմունքը Թբիլիսիում «Մետաքսի ճանապարհ» միջազգային համաժողովում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը։
«Մենք ակնկալում ենք, որ Թուրքիայում «3+3» հարթակի հաջորդ հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն նաև տրանսպորտային թեմաները։ Այս ձևաչափի շրջանակներում Երևանի կառուցողական առաջարկները, վստահ եմ, պահանջված կլինեն»,–ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր կայացած ճեպազրույցում։
Զախարովան հայտարարել է, որ Ռուսաստանը «3+3» հարթակը համարում է ևս մեկ լավ հարթակ, որը թույլ է տալիս տարածաշրջանի երկրներին և նրանց հարևաններին փոխընդունելի լուծումներ մշակել։

Захарова ответила на вопрос, как Россия оценивает инициативу Пашиняна "Перекресток мира" 11/09/2023   14:52  |  Лента новостей
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова ответила на вопрос об отношении Москвы к инициативе премьер-министра Армении Никола Пашиняна "Перекресток мира", представленную на международном форуме "Шелковый путь" в Тбилиси.
"Ожидаем, что в ходе следующего заседания платформы "3+3" в Турции будет рассмотрена и транспортная тематика. В рамках данного формата конструктивные предложения Еревана, уверена, будут востребованы", - заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге в четверг.Захарова прокомментировала создание в Армении спецподразделения по обеспечению безопасности международных коммуникацийОфициальный представитель МИД РФ заявила, что Россия считает платформу "3+3" еще одной хорошей площадкой, позволяющей самим странам региона и их соседям вырабатывать взаимоприемлемые решения.