Պապիկյանն ընդունել է Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեին 11/09/2023 12:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իտալական պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Министр обороны Армении обсудил с начальником Генштаба Италии вопросы оборонного сотрудничества 11/09/2023 12:17 | Лента новостей
Министр обороны РА Сурен Папикян 9 ноября принял находящуюся с рабочим визитом в Республике Армения делегацию во главе с начальником Главного штаба Вооруженных сил Италии адмиралом Джузеппе Каво Драгоне. Подробности приводит пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе встречи обсуждены вопросы армяно-итальянского оборонного сотрудничества и региональной безопасности.
Министр обороны подчеркнул перспективы развития отношений в ряде сфер, представляющих взаимный интерес, по которым в ходе встречи были достигнуты договоренности.