Սուրեն Պապիկյանը այցելել է ՀՀ ՊՆ հատուկ նշանակության զորամաս 11/06/2023   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 6-ին հետախույզի մասնագիտական տոնի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ հատուկ նշանակության զորամաս:
Նախքան հանդիսավոր միջոցառման մեկնարկը՝ նախարար Պապիկյանը և հրավիրվածները մասնակցել են 44-օրյա պատերազմի և դրան հաջորդած մարտական գործողությունների ընթացքում անմահացած զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշապատի բացման արարողությանը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծաղկեպսակ և ծաղիկներ է խոնարհել զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշանկյանն ու խաչքարին։
Հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ նախարար Պապիկյանը, բարձր գնահատելով հետախույզի դերն ու նշանակությունը զինված ուժերի մարտունակության, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության գործում, հիշեցնելով «Մեկ անգամ հետախույզ, ընդմիշտ հետախույզ» կարգախոսը, ընդգծել է այն մեծ պատասխանատվությունն ու առաքելությունը, որը դրված է առանց փառքի իրավունքի սխրանքներ գործող զորակազմի ուսերին:
Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը հետամուտ է լինելու զորատեսակի արհեստավարժության ամրապնդմանը, կարողությունների կատարելագործմանը:
Ելույթներով հանդես եկան նաև պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության գլխավոր վարչության պետ-ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գնդապետ Սամվել Մովսիսյանը:
Միջոցառման ավարտին հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների մի խումբ զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, կրծքանշաններով և արժեքավոր նվերներով։
Հետմահու պարգևատրված զինծառայողների պարգևները նախարարը հանձնել է նրանց ընտանիքների անդամներին:
15:09 24/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն այցելել է Ֆրանսիայի Սենատ
18:00 23/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի զինված ուժերի նախարարությունում տեղի է ունեցել երկկողմ համագործակցության մասին փաստաթղթերի ստորագրում
13:36 20/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուրնակիսին
17:44 07/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանի՝ Կիպրոս նախատեսված այցը հետաձգվել է՝ Հայաստանի շուրջ իրավիճակի սրման պատճառով
08:08 07/09/2023  |  ՄամուլՍուրեն Պապիկյանը երեք գաղտնի նախագիծ ունի. «Ժողովուրդ»
22:00 01/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը Իրանի դեսպանին մանրամասներ է հայտնել Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ
14:20 29/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ուիլյամ Լեյթինենին
12:24 01/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Չինաստանին՝ բանակի ստեղծման տարեդարձի առթիվ

Министр обороны Армении по случаю Дня разведчика посетил воинскую часть особого назначения 11/06/2023 15:03 | Лента новостей
В связи с профессиональным праздником разведчика министр обороны Армении Сурен Папикян 6 ноября посетил воинскую часть особого назначения МО РА. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении. Папикяна сопровождал руководящий состава МО, ВС и Генштаба ВС
До начала торжественного мероприятия министр обороны Армении и приглашенные приняли участие в церемонии открытия мемориальной стены, увековечивающей память военнослужащих, обретших бессмертие в ходе 44-дневной войны и последовавших за ней боевых действий.
Глава оборонного ведомства возложил венок и цветы к увековечивающим память погибших хачкару и мемориалу.
В ходе торжественного мероприятия Папикян, высоко оценив роль и значение разведчика в деле боеготовности Вооруженных Сил, обороны Республики Армения, напомнил о девизе "разведчик однажды, навсегда разведчик", подчеркнул ту громадную ответственность и миссию, которые возложены на плечи воинского состава, совершившего подвиги без права на славу.
Сурен Папикян заверил, что военно-политическое руководство Армении будет привержено укреплению профессионализма и совершенствованию возможностей рода войск.
С речами выступили также первый заместитель министра обороны, начальник Генштаба ВС генерал-лейтенант Эдвард Асрян, начальник Главного управления разведки Генштаба ВС РА полковник Самвел Мовсисян.
По окончании мероприятия группа военнослужащих подразделений особого назначения была награждена ведомственными медалями, нагрудными знаками и ценными подарками. Награды посмертно награжденным военнослужащим министр вручил членам их семей.