Տեղյակ չեմ կոնկրետ քայլերի մասին. Հովհաննիսյանն արձագանքել է եռակողմ հնարավոր հանդիպման մասին Զախարովայի հայտարարությանը 11/03/2023 15:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԳՆ-ն տեղյակ չէ Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ եռակողմ հնարավոր հանդիպման կոնկրետ քայլերի մասին։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան էր հայտարարել, որ Մոսկվան պատրաստ է կազմակերպել Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպումը։
ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն այսօր նշել է, որ «Դա դեռ որպես գաղափար է հնչեցվում, տեղյակ չեմ կոնկրետ քայլերի մասին»:

"Мне неизвестно о конкретных шагах": замглавы МИД Армении отреагировал на слова Захаровой о возможной трехсторонней встрече 11/03/2023 16:04 | Лента новостей
МИД Армении неизвестно о конкретных шагах по возможной трехсторонней встречи с участием министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана.
Напомним, ранее официальный представитель МИД РФ Мария Захарова заявила, что РФ готова организовать в Москве трехстороннюю встречу министров иностранных дел РФ, Армении и Азербайджана
Замглавы МИД Армении Паруйр Ованнисян сегодня отметил, что "это пока озвучивается на уровне идеи, мне неизвестно о конкретных шагах".