ԱԱԾ-ում նոր ստորաբաժանում է ստեղծվել՝ ապահովելու միջազգային կոմունիկացիաների անվտանգությունը 11/02/2023   12:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ-ում ստեղծվել է նոր ստորաբաժանում է՝ ապահովելու միջազգային կոմունիկացաիների անվտանգությունը, այն երեկվանից սկսել է իր աշխատանքը։ Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ներկայացրել էի, որ նախատեսում ենք ԱԱԾ-ի կազմում ստեղծել ստորաբաժանում, որի գործառույթը պետք է լինի Հայաստանով անցնող տարածաշրջանային և միջազգային կոմունիկացիաների՝ այն է ճանապարհների, երկաթգծերի, գազամուղերի, մալուխների, էլեկտրահաղորդման գծերի, ինչպես նաև այս կոմունիկացիաներով ապրանքների, բեռների, տրանսպորտային միջոցների և մարդկանց անցման անվտանգության ապահովումը։ Այդ ստորաբաժանումն արդեն ստեղծված է և երեկվանից սկսել է իր աշխատանքը»,- ասել է Փաշինյանը։
15:07 01/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրության 74 տոկոսը Փաշինյանի իշխանությունն ասոցացնում է ողբերգության հետ
12:21 01/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍնոփ Դոգի համերգի կազմակերպումը Հայաստանի համար կենսական էր. Խաչատրյան
11:33 01/11/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի աշխատակազմին հատկացվող բյուջեն կաճի 4,7 միլիարդ դրամով
08:07 01/11/2023  |  ՄամուլՓաշինյանն ազդարարում է նոյեմբերի 9-ի հայտարարության 9-րդ կետի չեղարկման մասին․«Հրապարակ»
19:01 31/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀասարակության 61 տոկոսը լավ կանխատեսումներ չունի ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները սառեցնելու Փաշինյանի քաղաքականությունից
16:56 31/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի նորանշանակ դեսպանին
16:19 31/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի նորանշանակ վարչապետին
12:59 30/10/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՆերում-բեկում չի լինելու. Փաշինյանը մտահոգված է տեղեկություններով, որ ՀՀ-ում դեռևս կոռուպցիայով հնարավոր է հարցեր լուծել

В СНБ Армении создано подразделение для обеспечения безопасности международных коммуникаций - Пашинян 11/02/2023 12:47 | Лента новостей
В Службе национальной безопасности Армении создано новое подразделение для обеспечения безопасности проходящих по территории Армении коммуникаций, оно уже приступило к работе. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг, 2 ноября.
"Совсем недавно мы представили проект «Мирный перекресток» и в рамках презентации данного проекта я проинформировал, что мы планируем создать в составе СНБ РА подразделение, в функции которого будет входить обеспечение безопасности проходящих по территории Армении региональных и международных коммуникаций, а именно: дорог, железных дорог, газопроводов, кабелей, ЛЭП и т.д., а также грузов, транспортных средств и людей, перемещающихся по этим дорогам. Это подразделение уже сформировано и со вчерашнего дня приступило к работе", - сказал Пашинян.