Ուկրաինացումը մեզ համար ճանապարհ չէ, մանավանդ, որ Արևմուտքը մեզ ոչ թե օգնություն է խոստանում, այլ կերակրում է պատրանքներով. Սուրենյանց 11/02/2023 11:08 | Մեկնաբանություն
Ուկրաինայի ԳՇ պետ Վալերի Զալուժնին ասել է, որ «եթե չստանան անհրաժեշտ օգնություն, ապա Ռուսաստանի հաղթանակն անխուսափելի է»։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Սուրեն Սուրենյանցը.
«Ուկրաինան որպես ինքնիշխանության մոդել ներկայացնող մեր սուտի արևմտամետներն այս տողերը թող շատ ուշադիր կարդան:
Ռուսաստանի հետ բաց հակադրություն մեջ մտած Ուկրաինան վերածվել է փլատակների ու այնքան է կախված արտաքին օգնությունից, որ դրա անգամ ուշացումը կարող է հանգեցնել պետականության կոլապսի:
Ուկրաինացումը մեզ համար ճանապարհ չէ, մանավանդ, որ Արևմուտքը մեզ ոչ թե օգնություն է խոստանում, այլ կերակրում է պատրանքներով»:

Украинизация для Армении не выход, тем более что Запад не обещает нам помощи, а кормит иллюзиями - Суренянц 11/02/2023 11:46 | Комментарий
Украинизация для Армении не выход, тем более что Запад не обещает Еревану помощи, а кормит иллюзиями, пишет политолог Сурен Суренянц на своей странице в Facebook.
"Главнокомандующий Вооруженными силами Украины Валерий Залужный заявил, что "если они не получат необходимой помощи, то победа России неизбежна". Пусть очень внимательно вчитываются в эти строки наши горе-западники, представляющие Украину как модель суверенитета. Вступившая в открытое противостояние с Россией Украина превратилась в руины и настолько зависит от внешней помощи, что даже ее промедление может привести к коллапсу государственности. Украинизация для нас не выход, тем более что Запад не обещает нам помощи, а кормит иллюзиями", - написал Суренянц.