Դատական վարույթի 6 ամսվա ընթացքում որևէ դատավարական արժեք ունեցող գործողություն տեղի չի ունեցել. Գրիգորի Խաչատուրովի փաստաբանը մանրամասներ է հայտնել 11/01/2023   11:22  |  Մեկնաբանություն
Այսօր՝ 01.11.2023թ-ին, ժամը 15.00-ին ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանում փորձելու ենք սկսել Գրիգորի Խաչատուրովի և մյուսների «վերաբերյալ» «քրեական գործով» նախնական դատական լսումները, գրել է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը։
«Հիշեցնեմ, Գրիգորի Խաչատուրովը կալանքի տակ է 16.03.2023թ-ից, սույն «գործը» դատարանի վարույթում է 02.05.2023թ-ից և ինչպես նախաքննության 1.5 ամսում, այնպես դատական վարույթի 6 ամսվա ընթացքում որևէ դատավարական արժեք ունեցող գործողություն տեղի չի ունեցել, իսկ Խաչատուրովը շարունակաբար և անօրինական պահվում է կալանքի տակ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբանը։

Хачатурова продолжает незаконно удерживать под арестом - адвокат 11/01/2023   12:04  |  Комментарий
За 6 месяцев судебного разбирательства не произведено каких-либо действий, имеющих процессуальное значение, заявил Мигран Погосян, адвокат бывшего командующего третьим армейским корпусом Григория Хачатурова.
«Сегодня, 1 октября в 15:00, мы постараемся начать в Антикоррупционном суде РА предварительные слушания по "уголовному делу" "в отношении" Григория Хачатурова и других», - написал адвокат Мигран Погосян.
Он напомним, что Григорий Хачатуров находится под страже с 16 марта 2023 года.
«Данное «дело» находится в ведении суда с 2 мая 2023 года и как за 1,5 месяца предварительного следствия, так и за шесть месяцев судебного разбирательства не произведено каких-либо действий, имеющих процессуальное значение. А Хачатуров продолжает незаконно удерживаться под арестом», - написал адвокат.
17:09 10/07/2023  |  Лента новостейАпелляционный суд Армении обратится в КС по делу Григория Хачатурова