Մահմեդական երկրները պետք է դադարեցնեն նավթ ու այլ ապրանքներ մատակարարել Իսրայելին. Իրանի հոգևոր առաջնորդ 11/01/2023 13:33 | Միջազգային լրահոս
Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեին այսօր ուսանողների և իրանցի երիտասարդների առաջ ելույթի ժամանակ կոչ է արել մահմեդական երկրներին դադարեցնել բոլոր տեսակի առևտրատնտեսական համագործակցությունը Իսրայելի հետ և դադարեցնել նավթի և պարենի բոլոր մատակարարումները Թել Ավիվ:
«Այն, ինչին մահմեդական երկրները պետք է անվերապահորեն և անհապաղ համաձայնեն, դա Պաղեստինում Իսրայելի կատարած հանցագործությունների դադարեցումն է: Նավթի և պարենի արտահանումը պետք է դադարեցվի: Մահմեդական երկրները պետք է դադարեցնեն բոլոր տեսակի առևտրատնտեսական համագործակցությունը Իսրայելի հետ»,- ասել է Խամենեին:

Мусульманские страны должны незамедлительно прекратить любые виды торгово-экономического сотрудничества с Израилем - Хаменеи 11/01/2023 13:40 | Международные новости
Мусульманские страны должны незамедлительно прекратить любые виды торгово-экономического сотрудничества с Израилем, заявил верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи во время выступления перед студентами. Его слова приводит РИА Новости.
"То, с чем безоговорочно и незамедлительно должны согласиться мусульманские страны, – так это прекращение тех преступлений в Палестине, что осуществляет Израиль. Экспорт нефти и продовольствия должны быть прекращены. Мусульманские страны должны прекратить любые виды торгово-экономического сотрудничества с Израилем", — сказал он.