Հանրության 74 տոկոսը Փաշինյանի իշխանությունն ասոցացնում է ողբերգության հետ 11/01/2023 15:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունն ասոցացվում է ողբերգության հետ։ Այս կարծիքին է մեր հանրության գերակշիռ մեծամասնությունը՝ 74 տոկոսը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 30-ին հայտարարել էր, թե իր վարչապետության 5 տարիները լեցուն են հանրային երջանկություններով եւ ողբերգություններով։ «Փաստինֆո»-ն հարցում էր իրականացրել՝ պարզելու մեր հանրության կարծիքը, թե ինչն է գերիշխել՝ երջանկությունը, թե դժբախտությունը։ Պարզվեց, որ մեր հանրության 74 տոկոսը Փաշինյանի իշխանությունն ասոցացնում է ողբերգության հետ ու միայն 16 տոկոսն է համարում, որ երջանկությունն ավելի շատ է եղել։ 10 տոկոսը դժվարացել է պատասխանել։

Более 70% участников опроса ассоциируют правление Пашиняна с трагедией 11/01/2023   15:23  |  Лента новостей
Правление Никола Пашиняна ассоциируется с трагедией. Такого мнения придерживается подавляющее большинство нашего общества(74%).
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 30 октября в парламенте заявил, что пятилетний опыт его премьерства был полон общественного счастья и трагедий.
"ФактИнфо" провело опрос, чтобы выяснить мнение общественности относительно того, что превалировало: счастье или трагедия. Выяснилось, что 74%  участников опроса ассоциируют правление Пашиняна с трагедией и только 16% считают, что счастья было больше. 10% затруднилось с ответом на вопрос.