Պետբյուջեի փաստաթուղթը բերելուց խոսում են խաղաղության օրակարգի մասին, իսկ 6 ամիս հետո արձանագրում, որ էլի բան չստացվեց. Աբրահամյան 10/31/2023 10:25 | Մեկնաբանություն
Կառավարությունն ու իրենց ղեկավարն ամեն տարի պետական բյուջեի փաստաթուղթը բերելուց գալիս խոսում է խաղաղության օրակարգի ու դրան իրենց նվիրվածության մասին, իսկ 6 ամիս հետո ԱԺ-ում նույն բյուջեի կատարողականին գալիս արձանագրում, որ էլի բան չստացվեց, խաղաղության փոխարեն էլ նոր տարածքային ու մարդկային կորուստներ արձանագրեցինք: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ինչքան շատ են սրանք խոսում խաղաղության հասնելու իրենց ծրագրերի մասին, այնքան շատ մեր երկրի գլխին նոր արկածախնդրություն և փորձություն են բերում:

Чем больше говорят о своих планах по достижению мира, тем больше испытаний навлекают на страну: Абрамян о политике властей Армении 10/31/2023 12:11 | Комментарий
Каждый год правительство и его глава, представляя проект государственного бюджета, говорят о мирной повестке дня и своей приверженности ей, а через 6 месяцев, представляя в НС исполнение того же бюджета, они констатируют, что ничего не вышло, вместо мира мы зафиксировали новые территориальные и человеческие потери. Об этом пишет депутат НС Армении от оппозиционной фракции "Честь имею" Тигран Абрамян на своейстранице в Facebook.
"Чем больше они говорят о своих планах по достижению мира, тем больше новых приключений и испытаний навлекают на нашу страну. Правительство, которое несет смерть и уступки", - добавил депутат.