ՔԿՀ-ում հաշվառված ոչ սթափ տղամարդը եկեղեցու բակից մեքենա էր գողացել 10/30/2023 13:25 | Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 28-ին ՆԳՆ ոստիկանության Կոտայքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն էր զանգել մասիսցի մի տղամարդ և հայտնել է, որ Աբովյան քաղաքում գողացել են իր «ՎԱԶ-21-07»-ը: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ոստիկանության Կոտայքի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ հոկտեմբերի 28-ի ժամը 14.00-ից ժամը 15.15-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը փախցրել է Աբովյան քաղաքի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու բակում կայանված «ՎԱԶ-2107» մակնիշի մեքենան:
Նույն օրը ՆԳՆ ոստիկանության ՊԾ 1-ին գումարտակի 2-րդ վաշտի ծառայողները Երևանի Մայիսի 9-ի փողոցում, ստուգման նպատակով, կանգնեցրել են «ՎԱԶ-2107» մակնիշի մի մեքենա և ստուգել վարորդի սթափությունը: Անձը պարզելու նպատակով ոչ սթափ վարորդին, մեքենայով հանդերձ, ներկայացրել են ոստիկանության Շենգավիթի բաժին: Բաժնում պարզվել է, որ նա հաշվառված է քրեակատարողական հիմնարկներից մեկում, իսկ մեքենան գողացել էր Աբովյանի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու բակից:

Пьяный мужчина угнал машину со двора церкви в Абовяне 10/30/2023 13:40 | Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба полиции Армении, 28 октября в отделение полиции Котайка позвонил житель Масиса и сообщил о краже своего автомобиля марки "ВАЗ-2107" в городе Абовяне.
Полицейские выяснили, что промежутке между 14:00 – 15:15 неизвестный угнал автомобиль, припаркованный во дворе церкви Сурб Ованнес .
В тот же день на улице 9-го Мая в Ереване полицейские с целью проверки остановили "ВАЗ-2107" и проверили водителя на трезвость.
Нетрезвый водитель и автомобиль были доставлены в шенгавитское отделение полиции. Оказалось, что он состоит на учете в уголовно-исполнительном учреждении, а автомобиль был угнан со двора церкви в Абовяне.