Փաշինյանը Թբիլիսիում մի քանի ժամ բանակցություններ է վարել Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի հետ 10/27/2023 12:27 | Քաղաքական
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին երեկ ընդունել է Թբիլիսիի «Մետաքսի ճանապարհի» ֆորումին մասնակից պատվիրակությունների ղեկավարներին՝ նրանց պատվին կազմակերպված գալա ընթրիքին։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանը և Ալի Ասադովը Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի միջնորդությամբ հանդիպում են ունեցել։
Հանդիպումը կայացել է Թբիլիսիի մերձակայքում գտնվող Մուխրանիում։ Բանակցությունների մանրամասները չեն հաղորդվում։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ «Իմեդի» հեռուստաալիքին հղումով, երեք վարչապետների հանդիպումը տևել է մի քանի ժամ։

СМИ сообщили о встрече премьеров Армении и Азербайджана в Грузии 10/27/2023 12:15 | Лента новостей
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили принял глав участвующих в международном форуме "Шелковый путь" в Тбилиси делегаций на гала-ужине, организованном в их честь. Об этом сообщает пресс-служба кабмина Грузии.
Международный форум "Шелковый путь" в Тбилиси проходит под патронажем премьер-министра Ираклия Гарибашвили. В форуме участвуют около 2000 делегатов из 60 стран мира.
По информации СМИ, премьер-министры Армении и Азербайджана Никол Пашинян и Али Асадов при посредничестве главы правительства Грузии Ираклия Гарибашвили провели встречу.
Встреча прошла в Мухрани, неподалеку от Тбилиси. Детали переговоров не разглашаются. Как передает ТАСС со ссылкой на телеканал Imedi, встреча трех премьеров длилась несколько часов.