Հունաստանի ՊՆ ղեկավարը և դեսպան Մկրտչյանը կարծիքներ են փոխանակել անվտանգության հարցերի վերաբերյալ 10/27/2023   17:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 27-ին Հունաստանի պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասն ընդունել է Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները է՛լ ավելի զարգացնելու, պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը նոր շունչ հաղորդելու հնարավորությունները, ինչպես նաև առաջիկայում երկկողմ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու հեռանկարները։ Այս մասին տեղեկացնում են Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունից:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային անվտանգության, Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից ուժի կիրառման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի, բռնի տեղահանվածների և նրանց աջակցության ծրագրերի, բանակցային գործընթացի և այլ հարցերի վերաբերյալ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաևՀՀ դեսպանության ռազմական հարցերով կցորդ, գնդապետ Արթուր Դալիբալթյանը և Հունաստանի ՊՆ դիվանագիտական գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Էլեվթերիոս Անգելոպուլոսը:
20:58 29/05/2023  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանում զբոսաշրջիկը մահացել է կայծակի հարվածից
19:30 29/05/2023  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանի նախագահը խորհրդարանի լուծարման մասին հրամանագիր է ստորագրել
18:27 30/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանի առողջապահության նախարարը հայտնել է իր և իր ընտանիքի վրա հարձակման մասին
19:52 08/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱթենքում հանրահավաքից հետո անկարգություններ են տեղի ունեցել
19:08 01/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանի Տրանսպորտի նախարարը հրաժարական է տվել՝ գնացքի վթարից հետո
20:56 24/02/2023  |  Միջազգային լրահոսՈստիկանությունը պայթեցրել է Սալոնիկում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության մոտ հայտնաբերված փաթեթը

Армения и Греция обсуждают возможности придания нового импульса сотрудничеству в сфере обороны 10/27/2023 18:00 | Лента новостей
Министр обороны Греции Никос Дендиас принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Армения в Греции Тиграна Мкртчяна. Об этом сообщает посольство Армении в Греции.
В ходе встречи были обсуждены возможности дальнейшего развития традиционных дружественных отношений между Арменией и Грецией, придания нового импульса сотрудничеству в сфере обороны, а также перспективы организации взаимных двусторонних визитов в ближайшем будущем.
Состоялся также обмен мнениями по региональной безопасности, ситуации, сложившейся в результате применения Азербайджаном силы в Нагорном Карабахе, вопросам, касающимся насильственно перемещенных лиц и программ их поддержки, переговорного процесса, и другим темам.
Во встрече также приняли участие атташе по военным вопросам посольства РА полковник Артур Далибалтян и глава дипломатического офиса Министерства обороны Греции посол Элефтериос Ангелопулос.