Ռուսաստանը շարունակում է փորձերը օգնել Հայաստանին և Ադրբեջանին՝ հասնելու խաղաղության պայմանագրի. Պեսկով 10/26/2023   14:19  |  Քաղաքական
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը շարունակում է ջանքեր գործադրել՝ աջակցելու Հայաստանին և Ադրբեջանին խաղաղության պայմանագիր կնքել, ինչը անհրաժեշտ է տարածաշրջանում իրավիճակը կայունացնելու համար։ Այս մասին Պեսկովը նշել է՝ անդրադառնալով The Wall Street Journal-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տված հարցազրույցում հնչեցված հայտարարություններին։
«Իհարկե, շարունակվում են ջանքերը՝ փորձելու օգնել Երևանին և Բաքվին վերջապես կնքել խաղաղության պայմանագիր: Դա անհրաժեշտ է տարածաշրջանում իրավիճակը կայունացնելու և ողջ տարածաշրջանում ավելի պոզոիտիվ կենսամակարդակի հասնելու համար», - ասել է Պեսկովը:
13:49 26/10/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան ակնկալում է պարզաբանել՝ ինչ նկատի ուներ Փաշինյանն՝ ասելով «անվտանգային հարաբերություններում դիվերսիֆիկացիա»
13:45 25/10/2023  |  ՔաղաքականԴեռ հստակ ընկալում չկա. Պեսկովը՝ Մոսկվայում հնարավոր Երևան-Բաքու խաղաղության պայմանագրի քննարկման մասին
16:32 03/10/2023  |  ՔաղաքականՌուսաստանը սրտանց ցավում է Ղարաբաղի հայերի համար. Պեսկով
16:21 03/10/2023  |  ՔաղաքականԱյս պահին դա ընդամենը հայկական կողմի գաղափարն է. Պեսկով
13:33 20/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումՍպասվում է Փաշինյանի ու Պուտինի հեռախոսազրույցը. Պեսկով
13:26 20/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումԽոսքը դե յուրե Ադրբեջանի տարածքի մասին է. Դմիտրի Պեսկովը՝ Արցախում իրավիճակի մասին

Россия продолжает попытки помочь Армении и Азербайджану выйти на на заключение мирного договора - Песков 10/26/2023 14:03 | Лента новостей
Россия продолжает предпринимать попытки помочь Армении и Азербайджану выйти на мирный договор, это необходимо для стабилизации ситуации в регионе, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. Его слова приводит РИА Новости.
"Конечно же, продолжаются усилия, попытки помочь Баку и Еревану все-таки выйти на заключение мирного договора. Это необходимо для стабилизации обстановки в регионе и для выхода на более положительный созидательный уровень жизни во всём регионе", - сказал Песков журналистам в ответ на вопрос о заявлениях президента Армении Никола Пашиняна в интервью The Wall Street Journal.Негоже России и Армении общаться через газеты, тем более Wall Street Journal - Песков