Երևանի ավագանին արտահերթ նիստ կգումարի․ օրակարգում քաղաքապետի տեղակալներ նշանակելու հարցն է 10/25/2023 12:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի որոշմամբ՝ հոկտեմբերի 26-ին կգումարվի Երևանի ավագանու արտահերթ նիստ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Երևանի քաղաքապետարանի լրատվական վարչությունը։
Ավագանու նիստի օրակարգում է քաղաքապետի տեղակալներ նշանակելու հարցը։
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալի թեկնածուն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Արմեն Փամբուխչյանն է։
Քաղաքապետի տեղակալի թեկնածուներն են Լևոն Հովհաննիսյանը, Սուրեն Գրիգորյանը և«Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Սարգիս Մադաթյանը։

Горсовет Еревана проведет внеочередное заседание, на повестке – назначение вице-мэров 10/25/2023   12:28  |  Лента новостей
По решению мэра Еревана Тиграна Авиняна 26 октября будет созвано заседание Совета старейшин столицы. Об этом сообщает пресс-служба столичной администрации.
На повестке дня заседания – назначение вице-мэров.
Кандидатом на пост первого заместителя мэра Еревана является член правящей партии «Гражданский договор» Армен Памбухчян.
Кандидатами на должность вице-мэра являются также Левон Ованнисян, Сурен Григорян и член партии «Республика» Саркис Мадатян.