ՌԴ դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ. Հայաստանը բողոքի նոտա է հղել 10/24/2023 20:23 | Քաղաքական
Հայաստանը բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ին՝ Առաջին ալիք» հեռուստատեսության եթերում թողարկված հաղորդման առնչությամբ։ «Փաստինֆո»-ն այդ մասին տեղեկացավ ՀՀ ԱԳՆ-ից։
«2023թ. հոկտեմբերի 23-ին «Առաջին ալիք» համառուսաստանյան դաշնային հեռուստատեսության եթերում թողարկված հաղորդման առնչությամբ, որի ընթացքում հնչեցվել էին վիրավորական և բացարձակապես անընդունելի արտահայտություններ Հայաստանի Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հասցեին, ՀՀ ԱԳՆ է կանչվել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանին է հանձնվել համապատասխան բողոքի հայտագիր»,- ասվում է ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ:

МИД Армении передал послу России ноту протеста из-за программы на Первом Канале 10/25/2023   00:10  |  Лента новостей
Посла России в Армении Сергея Копыркина вызвали в МИД Армении, где вручили ноту протеста. Об этом сообщила пресс-служба МИД Армении.
"В связи с выпуском 23-го октября 2023 года на общероссийском федеральном телеканале «Первый канал» телепередачи, в ходе которой были озвучены оскорбительные и совершенно неприемлемые высказывания в адрес высокопоставленных официальных лиц Республики Армения, в МИД Армении был вызван посол Российской Федерации в Армении С. П. Копыркин.  В ходе встречи послу была передана соответствующая нота протеста", - говорится в сообщении.
14:59 24/10/2023  |  Лента новостейГосдума решила бессрочно отложить признание армянских водительских прав для работы в России