Առանց մի դրամ ծախսելու՝ բարձրացրեցինք Փաշինյանի վարկանիշը. Արսենյանը` ռուսական ՀԸ հաղորդման մասին 10/24/2023 13:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Կարծում եմ՝ առանց մի դրամ ծախսելու բարձրացրեցինք մեր երկրի ղեկավարի վարկանիշը։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանն՝ անդրադառնալով ռուսական առաջին ալիքով երեկ եթեր հեռարձակված հաղորդմանը, որի ժամանակ սուր քննադատություն էր հնչել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին։ Հաղորդմանը մասնակցում էին նաև ԱԺ նախկին պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանն ու քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանը:
Անդրադառնալով այդ հեռուստաալիքները Հայաստանում հնարավոր եթերազրկելու վերաբերյալ հարցին՝ Արսենյանը նշել է. «Եթերազրկման պրոցեսը կարող է անվերջ տևել. նախ մեկին եթերազրկենք, հետո մյուսին, հետո ձեզ, ու այդպես անվերջ»։
Նա նաև նշեց, որ հաղորդման մեջ տեղ են գտել մանիպուլյացիաներ:
«Ինչ վերաբերունմ է հաղորդմանը, ապա զգացմունքներս հակասական էին երբ նայում էի այն։ Իրենք ընտրել էին երդվյալ ատենակալների մոդելը, ամեն մեկը փորձում է կարծիք ասել մեղադրյալի վերաբերյալ: Հետո հայկական ազգանունով տարօրինակ գործիչներ գնացին ու ցուցմունք տվեցին, որ դատավճիռ կայացնեն»։

"Повысили рейтинг Пашиняна, не потратив ни единого драма": Арсенян о передаче на Первом канале РФ 10/24/2023   13:53  |  Лента новостей
Депутат парламента Армении от правящей фракции "Гражданский договор" Гурген Арсенян отреагировал на передачу, вышедшую накануне в эфир на Первом канале РФ, в ходе которой прозвучала резкая критика в адрес премьер-министра Армении Никола Пашиняна. В передаче приняли участие бывший депутат НС Армении Андраник Теванян и политолог Андраник Мигранян.
"Полагаю, не потратив ни единого драма, мы повысили рейтинг главы нашей страны", - заявил Арсенян журналистам в Национальном собрании.
Он также коснулся возможного прекращения вещания российских телеканалов в Армении.
"Процесс лишения эфира может длиться до бесконечности. Сегодня этот канал лишим эфира, завтра другой, затем вас. И так до бесконечности", - сказал депутат.
Он указал, что во время телепередачи имели место манипуляции․
"Что касается передачи, то меня охватывали противоречивые чувства при просмотре. Они выбрали модель суда присяжных, когда каждый пытается высказать свое мнение об обвиняемом. Затем странные деятели с армянскими фамилиями приходили туда и давали показания для вынесения приговора», - сказал депутат от правящей фракции Армении.
11:16 04/08/2023  |  Лента новостейВ МИД РФ заявили, что Запад "грязными методами" пытаeтся навредить армяно-российскому партнерству