Սահմանին այս պահին հարաբերական կայուն է. պաշտպանության փոխնախարար 10/23/2023   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանում այս պահին հարաբերականորեն կայուն է։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ փոխնախարար Արման Սարգսյանը։
Հարցին ի պատասխան, թե արդյո՞ք ադրբեջանա-թուրքական զորավարժությունները սպառնալիք են, ՊՆ փոխնախարարը հայտարարեց, որ որևէ տեղեկատվություն պաշտպանական գերատեսչությունը չի թաքցնում կամ խուսանավում․ «Ինչ լինի, մենք պարբերաբար ամեն ինչի մասին կտեղեկացնենք»։
Ինչ վերաբերում է ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանի՝ Ֆրանսիա կատարած այցի արդյունքներին, փոխնախարարը հայտարարեց, որ ոչինչ չի կարող ասել, այցի արդյունքներով տեղեկություն կտրամադրվի, իսկ ՌԴ-ից պայմանագրով նախատեսված մատակարարումներ տրամադրելու հարցը փոխնախարարը գնահատեց որպես աշխարհաքաղաքական՝ հորդորելով նման հարց չտալ։
Ինչ վերաբերում է Արցախից բռնի տեղահանված արցախցի զինծառայողների ծառայությունը Հայաստանի զինված ուժերում շարունակելուն, ապա այդ հնարավորության շուրջ քննարկումներ են ընթանում։
15:31 06/10/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԱդրբեջանը Հայաստանի հետ սահմանին ստեղծել է 19 նոր զորամաս և 140 սահմանային մարտական ​​կետ
17:05 08/05/2023  |  ՔաղաքականՀՀ ներխուժած երկու ադրբեջանցիներից մեկը դատապարտվեց 11.5 տարվա ազատազրկման
15:37 12/04/2023  |  ՔաղաքականՍահմանազատված սահմանի բացակայության պայմաններում պետք է հարգել 1991 թ.-ի սահմանները. ԵՄ

Замглавы Минобороны Армении рассказал об обстановке на передовой 10/23/2023   12:03  |  Лента новостей
Обстановка на границе относительно стабильная, заявил в понедельник заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян в беседе с журналистами в Национальном Собрании РА.
На вопрос, представляет ли угрозу азербайджано-турецкие учения, замглавы Минобороны РА заявил, что МО не скрывает какую-либо информацию, отметив ведомство периодически информирует общественность о происходящем.
Что касается результатов визита министра обороны Армении Сурена Папикяна во Францию, то замглавы МО сообщил, что ведомство выступит с информацией по итогам поездки.
Комментируя возможность продолжения службы насильственно перемещенных из Арцаха арцахских военнослужащих в ВС Армении, он отметил, что  по этой теме ведутся обсуждения.