Երևանի ավագանու ՔՊ և «Մայր Հայաստան» խմբակցությունների մի խումբ անդամներ վայր են դրել իրենց մանդատները 10/20/2023   16:42
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը քննարկեց Երևանի ավագանու՝ սեպտեմբերի 17-ին կայացած ընտրություններին մասնակցած քաղաքական ուժերի ընտրական ցուցակում ընդգրկված, սակայն հետո ինքնաբացարկ ներկայացրած ավագանու անդամի թեկնածուների գրանցումը ուժը կորցրած ճանաչելու, ինչպես նաև Երևանի ավագանու անդամի մանդատներ տրամադրելու հարցերը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած ճանաչեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում ընդգրկված ավագանու անդամի թեկնածուներ Անդրանիկ Գասպարյանի, Արտակ Հովակիմյանի, Սամվել Ղուկասյանի, Վահե Հակոբյանի, Միքայել Օհանյանի, Արմեն Մհերյանի, Լուսինե Դայանի, Ռազմիկ Մկրտչյանի և Ռոման Համբարձումյանի գրանցումները։
Բացի այդ, ԿԸՀ-ն Երևանի քաղաքապետից ստացել է Երևան քաղաքի ավագանու անդամների մանդատները դադարեցնելու և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին հինգ արձանագրություն։
«Մայր Հայաստան» դաշինքից մանդատները վաղաժամկետ դադարեցրել են Դուստրիկ Մխիթարյանը և Ադրինե Ավագյանը։  Մանդատները կտրվեն «Մայր Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուներ Արման Քոչարյանին և Գրիգոր Իսկանդարյանին։
Իսկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից մանդատները վաղաժամկետ դադարեցրել են Կամսար Բաբինյանը, Հակոբ Բալայանը և Արամ Ազատյանը։ Մանդատները կտրվեն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուներ Արման Բարխուդարյանին, Հերմինե Ոսկանյանին և Զինա Չալիկյանին։
11:54 15/09/2023  |  ՄեկնաբանությունԵրևանյան հանրային տրանսպորտում մեկնարկել է միասնական տոմսային համակարգի ներդրման հիմնական ծրագիրը
13:15 11/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում վաղվանից երթուղի դուրս կգա առաջին էլեկտրաավտոբուսը
18:01 25/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱպամոնտաժվում են ապօրինի բենզալցակայանները
15:51 24/08/2023  |  ՎերլուծություններԱյլապես պարտվողականությունը ծանրումեծ նստելու է Երևանում
13:09 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանում մարդագրական ցուցանիշը աճել է 6,1 տոկոսով. խորհրդակցություն՝ քաղաքապետարանում (տեսանյութ)
12:48 14/08/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՔայքայված կոյուղաջրերի ֆոնին մայրաքաղաքում անհատական քանդումներ կլինեն (տեսանյութ)

Несколько членов фракций ГД и «Мать Армения» в Совете старейшин Еревана сложили свои мандаты 10/20/2023   16:48  |  Политика
Центризбирком обсудил вопросы отзыва регистрации кандидатов в члены совета, которые были включены в избирательный список политических сил, участвовавших в выборах в Совет старейшин Еревана, но впоследствии подавших заявления об отставке, а также вопросы предоставления мандатов Совету старейшин Еревана.
Как сообщает «Арменпресс», ЦИК признала недействительными регистрациию кандидатур членов совета Андраника Гаспаряна, Артака Овакимяна, Самвела Гукасяна, Ваге Акопяна, Микаела Оганяна, Армена Мгеряна, Лусине Даян, Размика Мкртчяна и  Романа Амбарцумяна.
Кроме того, ЦИК получила от мэра Еревана пять протоколов о прекращении мандатов и досрочном прекращении полномочий членов Совета старейшин города Еревана.
Дустрик Мхитарян и Адрине Авагян досрочно вышли из альянса «Мать Армения». Мандаты будут переданы Арману Кочаряну и Григору Искандаряну - следующим кандидатам в избирательном списке блока "Мать Армения".
Камсар Бабинян, Акоп Балаян и Арам Азатян от партии «Гражданский договор» досрочно сложили свои мандаты. Мандаты будут переданы Арману Бархударяну, Эрмине Восканян и Зине Чаликян - следующим кандидатам в избирательном списке партии "Гражданский договор".