Երևանում Լեռնային Ղարաբաղի ներկայացուցչության մոտ իրավիճակը կրկին լարվել է. այստեղ է ոստիկիանության հատուկ նշանակության ջոկատը (տեսանյութ) 10/20/2023   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում Լեռնային Ղարաբաղի ներկայացուցչության մոտ իրավիճակը կրկին լարվեց, այն բանից հետո, երբ Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը վերադարձավ ներկայացուցչության շենք։
Շահրամանյանը փորձում էր պատասխանել հավաքված քաղաքացիների հարցերին, բայց մարդիկ բղավոցներով խլացնում էին թե հարց տվողների, թե Շահրամանյանի ձայնը, ուստի նախագահը մտավ ներկայացուցչություն։
Արցախցիները ճեղքեցին ոստիկանական պատնեշը և կրկին մտան շենք։ Ընդ որում, առավել ակտիվները բարձրանալով պատշգամբ, ըստ էության, ուղղորդում էին, որ մյուսները եւս ներխուժեն շենք։
Ոստիկաններին հաջողվեց փակել ներկայացուցչության մուտքի դռները։
Քիչ հետո ժամանեց ՆԳՆ հատուկ նշանակության ջոկատը, կարմիր բերետավորներ, ովքեր մտան ներկայացուցչություն։

Обстановка возле здания представительства Арцаха в Ереване вновь накалилась 10/20/2023   13:22  |  Лента новостей
Обстановка возле здания представительства Республики Арцах в Ереване вновь накалилась. Это случилось после того, как президент Арцаха Самвел Шахраманян вернулся в помещение.
Шахраманян пытался ответить на вопросы собравшихся, но участники акции заглушали криками голос как президента Арцаха, так и голоса тех, кто пытался задать вопрос. Поэтому Шахраманян вернулся в здание.
Арцахцы прорвали полицейский кордон и снова вошли в здание. Наиболее активные из них поднялись на балкон, призывая остальных прорваться в здание. Полицейским удалось перекрыть вход в здание.
К месту событий прибыл отряд специального назначения МВД, полицейские в красных беретах, которые вошли в здание представительства. Тем не менее многочисленным арцахцам удалось прорваться в здание представительства.