Թուրքիայի F-16 կործանիչները Ադրբեջանում են 10/20/2023 14:45 | Միջազգային լրահոս
Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-16 կործանիչ ինքնաթիռները այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին ժամանել են Ադրբեջան՝ մասնակցելու Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրք 2023 զորավարժություններին։
Այս մասին հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունից։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 23-25-ը մի քանի ուղղություններով Բաքվում, Նախիջևանում և Արցախի օկուպացրած տարածքներում կանցկացվեն թուրք-ադրբեջանական համատեղ մարտավարական զորավարժություններ։
Հիշեցնենք, որ 44-օրյա պատերազմից առաջ ևս նման համատեղ զորավարժություններ իրականացվեցին, որից հետո թուրքական ռազմական տեխնիկան ու զինված ուժերի մի մասը ոչ թե վերադարձան Թուրքիա, այլ մնացին Ադրբեջանում՝ այնուհետ մասնակցելով պատերազմին։

Турецкие F-16 прибыли в Азербайджан 10/20/2023 15:26 | Международные новости
Самолеты F-16 ВВС Турции прибыли в Азербайджан 20 октября для участия в учениях "Мустафа Кемаль Ататюрк - 2023". Об этом сообщает министерство обороны этой страны.
Совместные азербайджано-турецкие тактические учения пройдут 23-25 октября по нескольким направлениям, включая Баку, Нахиджеван и оккупированные территории Арцаха.
Напомним, перед 44-дневной войной также проводились такого рода совместные учения, за которыми часть турецкой военной техники и ВС остались в Азербайджане, а затем были задействованы в войне.