Հայաստանը Իրանից ստացել է «3+3» ձևաչափով հանդիպման հրավեր 10/20/2023   16:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը Իրանից ստացել է «3+3» ձևաչափով (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան-Ռուսաստան, Թուրքիա, Իրան) արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով հանդիպման հրավեր։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին հայտարարեց Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը։
« Գիտեք, որ հնարավոր հանդիպումը պետք է տեղի ունենա Թեհրանում և մենք իրանական կողմից ստացել ենք հրավեր։ Այս պահին իրանական կողմի մեր գործընկերների հետ քննարկումներ են տեղի ունենում և երբ վերջանական որոշում կլինի, այդ մասին կհայտարարվի»,- ասաց Կոստանյանը։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով դիվանագիտական աղբյուրներին, հայտնել էին, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Թուրքիայի, Ռուսաստանի և Իրանի արտգործնախարարները առաջիկայում կհանդիպեն Թեհրանում։
10:13 27/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԸնտանիքի անդամների թիրախավորումը, ատելության խոսքն ու նման կեղտոտ գործիքակազմը չի կարող մեզանում տեղ ունենալ. Վահան Կոստանյան
11:06 22/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանի գրասենյակի ղեկավարը աշխատանքային լիազորությունները դադարեցնելու դիմում է ներկայացրել

Армения получила приглашение от Ирана на встречу в формате «3+3» 10/20/2023   17:05  |  Лента новостей
Армения получила приглашение от Ирана на встречу на уровне министров иностранных дел в формате «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия - Россия, Турция, Иран). Об этом, как передает  агентство «Арменпресс», на брифинге с журналистами сообщил заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян.
"Вы знаете, что возможная встреча должна состояться в Тегеране, и мы получили приглашение от иранской стороны. На данный момент идут обсуждения с нашими коллегами с иранской стороны, и когда будет принято окончательное решение, о нем будет объявлено", - сказал Костанян.
Азербайджанские СМИ со ссылкой на дипломатические источники сообщили, что министры иностранных дел Армении, Азербайджана, Грузии, Турции, России и Ирана в ближайшее время встретятся в Тегеране.
Премьер-министр Никол Пашинян заявил 10 октября в интервью Общественному телевидению, что Ереван готов к встречам в таком формате.