Երևանի Աբովյան 9 հասցեում գործող Արցախի օպերատիվ շտաբը կդադարեցնի աշխատանքները 10/20/2023   10:18  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանի Խ. Աբովյան 9 հասցեում գործող Արցախի օպերատիվ շտաբը կդադարեցնի աշխատանքները։ Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Տեղեկացնում ենք, որ Արցախից բռնի տեղահանվածներին աջակցության, այդ թվում՝ առողջապահական, կրթական, սոցիալական օգնության եւ համանման այլ հարցերով աշխատանքները շարունակում է համակարգել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության Հումանիտար կենտրոնը։
Առաջացող բոլոր հարցերի կապակցությամբ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով կարող եք զանգահարել ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության շուրջօրյա գործող թեժ գիծ՝ 114 հեռախոսահամարով, կամ դիմել Միասնական սոցիալական ծառայության տարածքային (մարզային) կենտրոններ:
Ելնելով վերոգրյալից` Երևանի Խ. Աբովյան 9 հասցեում գործող Արցախի օպերատիվ շտաբը կդադարեցնի աշխատանքները», - ասվում է հաղորդագրությունում։

Оперштаб Арцаха прекратит свою работу 10/20/2023   10:53  |  Информационная платформа
"Сообщаем, что работы по оказанию помощи вынужденным переселенцам из Арцаха, в том числе по вопросам здравоохранения, образования, социальной помощи и другим подобным вопросам продолжает координировать Гуманитарный центр правительства Республики Армения", - говорится в заявлении.
Сообщается, что для получения разъяснений по всем возникающим вопросам можно позвонить на круглосуточную горячую линию министерства труда и социальных вопросов РА по номеру 114 или обратиться в территориальные (областные) центры Единой социальной службы
"Исходя из вышеизложенного, Оперштаб Арцаха, действующий в Ереване по адресу ул. Абовяна, 9, прекратит свою работу", - отмечается в заявлении.