Ադրբեջանցիների հանցախումբը Սանկտ Պետերբուրգում հարձակվումէ պատահական անցորդների վրա, ծեծի ենթարկում. նրանցից մեկը ձերբակալվել է 10/16/2023   17:04  |  Միջազգային լրահոս
Սանկտ Պետերբուրգում ոստիկանները բերման են ենթարկել 18-ամյա ադրբեջանցի մի երիտասարդի, ով կասկածվում է տեղի բնակիչներին բազմաթիվ անգամներ ծեծի ենթարկելու մեջ։ Այս մասին հայտնում է Shot Telegram ալիքը։
Նրան այժմ հարցաքննում են իրավապահները։ Ձերբակալվածի 17-ամյա հանցակիցը հետախուզվում է. հանցավոր խմբի բոլոր անդամներին սպառնում է մինչև յոթ տարվա ազատազրկում։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի ղեկավար Ալեքսանդր Բաստրիկինը կարգադրել էր ստուգել համացանցում տարածված տեսանյութերը՝ Ադրբեջանից ներգաղթյալների կողմից անցորդներին ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ։ 17 և 18 տարեկան մի խումբ դեռահասներ, որոնք իրենց անվանել են «ադրբեջանական մաֆիա», հարձակվել են Սանկտ Պետերբուրգի պատահական բնակիչների վրա, ծեծել և ամենը տեսանկարահանել։
Նրանց նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել ՌԴ քրեական օրենսգրքի 213-րդ հոդվածի («Խուլիգանություն») հատկանիշներով։
12:34 13/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԱկանի վրա 2 ադրբեջանցի է պայթել. նրանցից մեկը տեղում մահացել է
14:31 11/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելում մարտերի ժամանակ 4 ադրբեջանցի է ոչնչացվել
15:58 10/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելում մարտերի ժամանակ ադրբեջանցի է ոչնչացվել
11:38 27/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումԱրցախի ՊԲ-ն ոչնչացրել է 192 ադրբեջանցի ահաբեկիչ
16:08 25/09/2023  |  Ցեղասպանություն՝ ԱրցախումԱրցախում երեկ ականի պայթյունից մահացած ադրբեջանցիներից մեկը եղել է ԶՈւ գնդապետ
18:04 22/09/2023  |  ՄարզականԳևորգ Ղարիբյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ. ըմբշամարտ
17:19 07/09/2023  |  Միջազգային լրահոսԽոշոր ավտովթար օկուպացված Լաչինի շրջանում. վիրավորները SOCAR-ի աշխատակիցներ են
18:25 01/09/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմը պատասխան գործողություններ է ձեռնարկել. ԱԹՍ-ով խոցվել է թշնամին՝ պատճառելով զոհեր (տեսանյութ)

Банда азербайджанцев избивает случайных прохожих в Санкт-Петербурге, задержан один из участников 10/16/2023 16:40 | Международные новости
Полиция Московского района Санкт-Петербурга задержала 18-летнего уроженца Азербайджана, подозреваемого в многочисленных избиениях местных жителей. Об этом, как передает Lenta.ru, сообщает Telegram-канал Shot со ссылкой на источник, знакомый с ситуацией.
Сейчас сотрудники правоохранительных органов проводят его допрос. 17-летний подельник задержанного находится в розыске. Всем членам преступной группы грозит до семи лет лишения свободы.
Ранее глава Следственного комитета России Александр Бастрыкин поручил проверить распространившиеся в интернете видеоролики с избиениями прохожих выходцами из Азербайджана. Группа подростков 17 и 18 лет, называющая себя азербайджанской мафией, нападала на случайных жителей Петербурга и снимала все на видео.