Փաշինյանն ու Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակն ու դրա հաղթահարմանն ուղղված քայլերը 09/22/2023 16:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակն ու դրա հաղթահարմանն ուղղված քայլերը:
Երկուստեք ընդգծվել է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի անվտանգության և իրավունքների ապահովման երաշխիքների անհրաժեշտությունը։

Никол Пашинян и Тойво Клаар обсудили военно-политическую ситуацию вокруг Нагорного Карабаха и шаги по ее преодолению 09/22/2023 16:38 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара. На встрече также присутствовал глава делегации ЕС в Республике Армения, посол Василис Марагос. Подробности приводит пресс-служба главы правительства,
Была обсуждена сложившаяся вокруг Нагорного Карабаха военно-политическая ситуация и шаги по ее преодолению.
Двусторонне была подчеркнута необходимость гарантий обеспечения безопасности и прав народа Нагорного Карабаха.